Jäta sisu vahele
Ürdid ja köögiviljad

Vürtsbasiilik ”Magic Blue”

Ocimum basilicum

Basilika 'Magic Blue' Ocimum basilica kukinto Basilika 'Magic Blue' Ocimum basilicum

Vürtsbasiilik ”Magic Blue” on tugevalt lõhnav ürt, millel on kaunid violetsed lehed. Helelillad õisikud kaunite värviliste lehtede kõrval teevad sellest ürdist ka dekoratiivse ilutaime suvelillepeenrasse.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

60 cm

Värvid:

Lilla Rohelised lehed

Õitsemine:

Kesksuvi

Basilika 'Magic Blue' Ocimum basilica kukinto Basilika 'Magic Blue' Ocimum basilicum

Vürtsbasiilik „Magic Blue“ kasvab väga suureks: 60 cm kõrgeks ja 30-40 cm laiaks. Lehed on maheda ja õrna vürtsbasiilikule omase maitsega ning ürti sobib värskelt kasutada pestodes, vürtsikates kastmetes ja salatites.

Vürtsbasiilik „Magic Blue“ vajab päikeselist, sooja kasvukohta. ”Magic Blue” ei ole nii külmakartlik kui muud vürtsbasiilikud, seepärast võib seda istutada pottidesse dekoratiivtaimeks suvelilledega ühel ajal.

Vürtsbasiilikule meeldib toitainerikas kasvumuld. Potti istutamisel võib kasutada Mahedat Ürdimulda või Erimulda Suvelilledele. Lopsaka sordi istutuskaugus on 25-30 cm.

Vürtsbasiiliku kasvumuld tuleb hoida ühtlaselt niiske, kuid mitte pidevalt märg. Kastmisveega võib vürtsbasiilikut väetada Suvelillede Toiteseguga või Maheda Vedelväetisega.

Vürtsbasiilikul kasutatakse võrseid ja lehti, mida võib lõigata pidevalt vastavalt vajadusele. Mida rohkem latva lõigatakse, seda tihedamaks taim muutub ning võrseid ja lehti võib koguda kogu kasvuperioodi vältel. Vürtsbasiiliku õitsemine nõrgendab lehtede juurdekasvu ning muudab maitse mõruks. Seda aitab vältida sage latvade lõikamine ja õienuppude eemaldamine. Kuna „Magic Blue“ on väga dekoratiivne, võib seda proovida suvelillena ka ajatada.

Lehti võib säilitada sügavkülmas. Kuivatamise korral vürtsbasiiliku lõhn haihtub üsna kiiresti.

Otsi