Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Bourboni roosid

Rosa Bourbon-rühm

Bourbonruusu Rosa Bourbon

Bourboni roosid on vanad põõsasroosid, mis õitsevad pidevalt ja millel on magus lõhn. Õied on pallikujulised ja tihedalt täidetud. Bourboni rooside põhiline õitseaeg on juulis, kuid nad õitsevad peaaegu kogu suve.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

50-150 cm

Värvid:

Rohelised lehed Roosa

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-II

Bourbonruusu Rosa Bourbon

Vaimustavad vanaaegsed Bourboni roosid kasvavad sordist sõltuvalt 0,5-1,5 m kõrguseks ja 0,5- 1 m laiuseks põõsaks. Neid sobib kasvatada üksikult ja rühmades. Roosi kasvuviis on üsna lopsakas ja vaba, seetõttu võib Bourboni roosi toestada näiteks võrestiku abil. Õiepungasid areneb rohkelt nii eelmise kui sama aasta võrsetele.

Pildil olev „Louise Odier“ on vana ja hinnatud Bourboni roos. Täidisõied on suured, kauni kujuga ja roosipunased.

Bourboni roosid on vaid keskmiselt vastupidavad. Nende kasvatamiseks sobivad kasvuvööndid on sortidest sõltuvalt I-II.

Bourboni roos tunneb end kõige paremini aias päikeselises ja tuule eest kaitstud kohas. Pinnas peab olema toitainerikas huumusmuld. Bourboni rooside istutamiseks sobib suurepäraselt Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Taimede istutuskaugus 60-80 cm.

Bourboni roose lubjatakse kevaditi Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega.

Kuivad ja kahjustatud oksad eemaldatakse kevadel.

Bourboni roosid õitsevad kogu suve, seega tuleb neid väetada kastmisvette lisatava Roosiväetisega. See soodustab õienuppude moodustumist ja tugevdab võrsete kasvamist.

Augustis väetatakse Bourboni roose Sügisväetisega, mis aitab neil paremini talvituda. Roosi juurtele laotatakse Talvekaitse turvast, kui maapind on külmunud.

Otsi