Jäta sisu vahele
Ronitaimed

Elulõng ‘Niobe’

Clematis 'Niobe'

Jalokärhö Clematis 'Niobe'

´Niobe´ on suurepärane purpurpunast värvi elulõnga sort päikeselisele või poolvarjulisele soojale kasvukohale. Suured, 10-15 cm läbimõõduga õied on avanedes peaaegu musta värvi. Kvaliteetsed taimed õitsevad pilkupüüdvalt juba istutamisaastal.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

200-400 cm

Värvid:

Punane

Õitsemine:

Hilisuvi

Vahemik :

I-III (IV)

Jalokärhö Clematis 'Niobe'

Elulõng ´Niobe´ kasvab 2-2,5 meetri kõrguseks ja õitseb kaua – juulist septembrini. Üks kõige suuremate õitega elulõngasid. Elulõngade lehed on kolmesõrmelised. Need kinnituvad tugede külge oma lehevarte abil. Taim elab ületalve kasvutsoonides I-III (IV).

’Niobe’ istutusauk peab olema 60 cm sügav ja lai. Elulõngad istutatakse üksteisest 0,5–1 m kaugusele. Mullapalliga taim istutatakse nii sügavale, et mullapalli katab 15–20 cm mulda. Elulõngadele ei meeldi kuivus, seega tuleks need istutada vähemalt 50 sentimeetri kaugusele seinast.

Suureõielised elulõngad vajavad arenemiseks rohkelt valgust ning ühtlaselt niisket, rohke toitainesisaldusega, lubjatud ja drenaažiga kasvusubstraati. Erimuld Püsikutele ja Roosidele on parim valik ka elulõngadele. Taime tüve ümber peaks pinnas olema liivakas, see takistab võrsetel haiguse levikut. Liiva lisamine ja kasvusubstraadi vormimine laugjaks kuhilaks tagab liigvee äravoolamise. Elulõngadele ei meeldi kuivus, aga neile ei meeldi ka liigniiskus.

Elulõngad vajavad kuivadel perioodidel kastmist. Lõunapoolse seina äärde võib elulõngade ette istutada madalaid põõsaid või püsikuid, mis pakuvad elulõnga tüvele varju.

Kevadel lõigatakse võrsed maha või tagasi umbes meetri kõrguselt, sõltuvalt talvitumisest.

Kevaditi lubjatakse elulõnga Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega. Hea kasvuhoo saavad elulõngad sisse, kui nende juurtele laotatakse toitainerikast Aiamulda. Kuna elulõngad vajavad palju toitaineid, väetatakse neid juulis Püsikuväetisega.

 

Elulõngade juurtele võib talveks laotada Talvekaitsega.

Otsi