Jäta sisu vahele
Ronitaimed

Elulõng

Clematis ’Paul Farges’

Lumikärhö Clematis ’Paul Farges’

Kiirekasvuline elulõng õitseb väga jõuliselt kogu kasvuperioodi jooksul, taime väikesed piimvalged õied meenuvad tähekesi. Vastupidav ja hoolduse suhtes vähenõudlik elulõng sobib kasvatamiseks võrestikul, aia ääres, puujuurel või pergolal.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

300-700 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-III(IV-V)

Lumikärhö Clematis ’Paul Farges’

Elulõnga õied puhkevad jaanipäeva paiku, õitsemine kestab kuni oktoobrini. Taim kasvab 3-7 meetri pikkuseks. Selle elulõnga kasvatamiseks sobivad kasvuvööndid I-III (IV-V).

Elulõngale meeldib päikeseline või poolvarjuline, soe ja tuulte eest kaitstud kasvukoht. Muld peab olema toitaineterikas, värske, vett imav ja lubjasisaldusega. Taimele sobib Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Taimed istutatakse meetriste vahedega.

Elulõngale kaevatakse 60×60 cm istutusauk. Taim istutatakse nii sügavale, et istutuspalli peale jääks 10 cm mullakiht. Taime tüve ümber peaks muld olema liivasegune, see takistab võrsehaiguse levikut. Lisatud liiv ja väikese kalde vormimine istutuskohale tagab selle, et üleliigne vesi voolab eemale. Elulõngadele ei meeldi kuivus, kuid nad ei talu ka liigniiskust.

Kevaditi antakse taimele Aialupja ning väetatakse Püsikuväetisega.

Kevadel eemaldatakse vigastatud või külma saanud võrsed. Vajadusel noorendatakse  taime varakevadel tagasilõikusega.

Augustis-septembris väetatakse taime Sügisväetisega ja pärast mullapinna külmumist puistatakse juurte kaitseks Talvekaitse turvast.

Otsi