Jäta sisu vahele
Suvelilled

Harilik ämbliklill

Cleome hassleriana

Hämähäkkikukka Cleome hassleriana

Harilik ämbliklill on 60-80 cm kõrgune üheaastane suvelill. Tugevavarrelise ämbliklille lehed ja õied on sihvakad. Hariliku ämbliklille õied moodustavad omapäraseid lõhnavaid valgeid või helepunaseid õisikuid.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

80 - 150 cm

Värvid:

Roosa Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Hämähäkkikukka Cleome hassleriana

Harilik ämbliklill on püstise kasvuga rühmataim. Kahar õisik on harunematu varre tipus. Õisikute värvid võivad olla valged, helepunased, punased või lillad. Õitel on pikad tolmukad. Sõrmjad lehed on tumerohelised ja karvase pinnaga.

Harilik ämbliklill sobib hästi pottidesse keskmiseks lilleks ning lillepeenrasse. Ämbliklille varrel on lehti hõredalt, seetõttu sobib taim suurepäraselt segaistutuseks.

Harilik ämbliklill tunneb end kõige paremini päikeselises ja tuule eest kaitstud kohas. Taim talub ka mõõdukalt päikeselõõska.

Ämbliklillele sobib huumus- ja toitainerikas muld. Sobiv muld pottidesse on Erimuld Suvelilledele ja lillepeenras Erimuld Kogu Aiale. Ämbliklille istutuskaugus on 30-40 cm.

Harilik ämbliklill vajab rohket kastmist ja korrapärast väetamist Suvelillede Toiteseguga. Närbunud õied tuleks eemaldada. Vajadusel võib kõrgeid ämbliklilli toestada.

Hariliku ämbliklille seemned külvatakse märtsis-aprillis niiskesse Külvimulda. Külvi hoitakse soojas, umbes 25ºC temperatuuril. Seemnetest kasvanud taimed pikeeritakse ühekaupa pottidesse, kuhu on pandud Istikumulda. Kasvatada valgusküllases ja jahedas kohas, väetada nõrga Suvelillede Toitesegu lahusega. Välja võib istutada pärast öökülmade lõppemist.

Otsi