Jäta sisu vahele
Okaspuud

Harilik hiibapuu

Thujopsis dolabrata

Hibatuija Thujopsis dolabrata

Suomessa hibatuija kasvaa matalahkona leveän kartiomaisena pensaana. Suomumaiset lehdet ovat kiiltävät ja heleän vihreät yläpinnalta. Alapinta on hopeanhohtavan juovallinen.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Varjus

Kõrgus:

100-200 cm

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-II

Hibatuija Thujopsis dolabrata

Harilik hiibapuu kasvab Soomes ainult kasvutsoonides I-II, ka Lõuna-Soomes on see väga aeglase kasvuga. See kasvab Soomes ainult 1-2 meetri kõrguseks, aga oma kodumaal Jaapanis kasvab koguni 30-40 meetri kõrguseks puuks. Hiibapuu laius on meie tingimustes 150-250 cm.

Hariliku hiibapuu õied on väga väikesed ja munajate käbide suurus on umbes 12-15 mm.

Hiibapuule meeldib poolvarjuline ja varjuline kasvukoht. Kasvusubstraat võib olla niiske, kuid mitte märg. Taimele meeldib looduslikult happeline muld, kuid see kohaneb ka lubjarikka pinnasega.

Kõige paremini sobib hariliku hiibapuu kasvusubstraadiks toitainerikas ja vähesel määral lupja sisaldav Erimuld Okaspuudele ja Rododele. Istutuskaugus on 100 cm.

Harilikku hiibapuud võib väetada Okaspuu- ja Rododendroniväetisega. Lõikamisvajadus tavaliselt puudub, kuid kui külmakartliku hiibapuu oksad saavad lumepiirist kõrgemal külma käes kannatada, võib külmakahjustatud ja kuivanud oksad ära lõigata.

Hariliku hiibapuu ümber võib lumevaestel talvedel panna külmakatte ja Talvekaitse turvast.

Hiibapuu oksad on kauniks roheliseks lisandiks lilleseadetesse.

Otsi