Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Harilik kikkapuu

Euonymus europaeus

Euroopansorvarinpensas Euonymus europaeus

Harilik kikkapuu on püstise kasvuga sihvakas põõsas, mis sobib üksiktaimeks või põõsarühma servale. Õied on väikesed ja märkamatud. Sellel on tugev punane või kollane sügisvärv ja dekoratiivsed seemnekambrid.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

200-400 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-IV

Euroopansorvarinpensas Euonymus europaeus

Harilikul kikkapuul on tumerohelised, saagja servaga ja ovaalse kujuga lehed. Kiire kasvuga harilik kikkapuu õitseb juunis kollakate-rohekate väikeste õitega. Säravad oranžpunased mürgised seemned tulevad nähtavale viljade avanedes ja need püsivad kaua põõsa küljes. Harilik kikkapuu kasvab 2-4 m kõrgeks ja 2-3 m laiaks. Selle kasvutsoonid on I-IV.

Harilik kikkapuu on kasvukoha suhtes vähenõudlik. See tunneb end kõige paremini toitainerikkas pinnases, aga kasvab ka savipinnases. Harilikule kikkapuule meeldib lubjarikas muld. Sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Istutuskaugus on 100 cm.

Harilik kikkapuu talub tuult ja kaitseb müra eest. Harilik kikkapuu kasvab poolvarjulises või päikesepaistelises kasvukohas. Mida päikeselisem koht, seda kaunimad on sügisvärvid.

Kevaditi lubjatakse harilikku kikkapuud Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega.

Kergesti hooldatav harilik kikkapuu ei vaja korrapärast lõikamist, kuid vajadusel võib seda teha. Vanemaid oksi eemaldada vastavalt vajadusele.

Otsi