Jäta sisu vahele
Ronitaimed

Harilik metsviinapuu

Parthenocissus quinquefolia

Imukärhivilliviini Parthenocissus quinquefolia

Harilik metsviinapuu on kiirekasvuline ronitaim, mis haarab tugedest või seinast kinni oma köitraagude iminappadega. Sõrmlõhised läikivad rohelised lehed katavad hästi. Taime sügisvärvid on uhked sügavpunased ja oranžid toonid.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

400-1000 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Imukärhivilliviini Parthenocissus quinquefolia

Metsviinapuu kasvab 4-10 meetri kõrguseks, heas kasvukohas lausa 25-meetriseks.

Metsviinapuu viiesõrmelised lehed ilmuvad välja alles hiliskevadel, aga säravad punased sügisvärvid üsna varakult sügisel. Väikestel rohelistel õitel ei ole erilist dekoratiivset väärtust, aga sinakasmustad marjad on tänu oma rohkusele kaunid. Marjad on kibedad ja mürgised.

Metsviinapuule meeldib päikeseline või poolvarjuline kasvukoht. Mida rohkem valgust on kasvukohas, seda uhkemad on taime sügisesed värvid.

Kiirekasvuline metsviinapuu ei ole pinnase suhtes nõudlik ja talub ka kuivust tänu oma tugevale ja sügavale ulatuvale juurestikule. Metsviinapuu istutatakse Aiamulda. Sobiv istutuskaugus on 100 cm.

Harilikku metsviinapuud lubjatakse kevaditi Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega. Juurestikule võib laotada paksu kihi Aiamulda.

Metsviinapuu talub ka tugevat lõikamist. Kui on soov taime noorendada, võib selle lõigata tagasi maapinnast kuni 20 cm kõrguselt.

Vältida istutamist krohvitud seina äärde. Võrseid seina küljest eemaldades tuleb iminappadega kaasa ka krohvi.

Otsi