Jäta sisu vahele
Ilupuud

Harilik vaher ”Faassen’s Black”

Acer platanoides ’Faassen’s Black’

Hurmevaahtera Acer platanoides 'Faassens black' lehti Hurmevaahtera Acer platanoides 'Faassens black'

Hariliku vahtra tumepunaselehine sort ”Faassen’s Black”. See sort on hariliku vahtra punaselehelistest sortidest kõige tumedamate lehtedega. Puu kasvab soojal ja varjulises kasvukohas. Läikivad lehed on 3-5 hõlmaga ja nende tugev tumepunane värv säilib kogu suve jooksul.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

800-1500 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-III(IV)

Hurmevaahtera Acer platanoides 'Faassens black' lehti Hurmevaahtera Acer platanoides 'Faassens black'

Harilik vaher õitseb enne lehtede puhkemist. Dekoratiivne õisik on keskelt punane, kroonlehed on kollakasrohelised. Õied lõhnavad mee järele ja meelitavad kohale teiste hulgas kimalasi. Sobib silmatorkava üksiku puuna hoonestatud keskkonda või roheliste taimede rühma. Keskmise suurusega ja kahara võraga hariliku vahtra sort varjab ja kaitseb tõhusalt müra eest. Puu kasvab 8-15 m kõrgeks. Sort kasvab kasvutsoonides I-III(IV).

Hariliku vahtra sordile meeldib päikeseline ja poolvarjuline kasvukoht. Vana puu vajab palju valgust. Kasvusubstraat peab olema niiske, sisaldama keskmiselt või rikkalikult toitaineid ja hästi vett läbilaskev. Sobiv muld istutamiseks on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Istutuskaugus on 4–6 meetrit puude rühmades, üksikpuul 6–8 m.

Hariliku vahtra sorti lõigatakse juulis-augustis, kuna kevadel on mahlajooks rikkalik. Eemaldatakse ainult vigastatud, surnud, liiga tihedalt ja järsu nurga all kasvavad võrsed.

Noort hariliku vahtra puud lubjatakse kevaditi Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega.

Otsi