Jäta sisu vahele
Okaspuud

Hariliku kuuse kääbusvorm

Picea abies ’Echiniformis’

Siilikuusi Picea abies ’Echiniformis’

Hariliku kuuse kääbusvorm on madalakasvuline, lameümar hariliku kuuse teisend. Tihedatel lühikestel võrsetel on sinakasrohelised teravad okkad, mis turritavad igas suunas nagu siili okkad. Hariliku kuuse kääbusvorm kasvab vaid kuni 50 cm kõrguseks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20-50 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-IV

Siilikuusi Picea abies ’Echiniformis’

Hariliku kuuse kääbusvorm meenutab hariliku kuuse pesakujulist vormi. Õisi ja käbisid tekib vähe, kui üldse. Kääbusvormi laius on 90-100 cm. Sobib hästi pinnakattetaimede ja okaspuudega samasse istutusrühma. Hariliku kuuse kääbusvorm kasvab edukalt kasvutsoonides I-IV.

Hariliku kuuse kääbusvorm eelistab päikselist või poolvarjulist kasvukohta, kuid talub ka varju. Kasvupinnas peab olema parasniiske ning sisaldama keskmisel või rohkel määral toitaineid. Pinnas võib olla nii happeline kui ka korralikult lubjatud. Istutusmullaks sobib Erimuld Okaspuudele ja Rododele või Erimuld Puudele ja Põõsastele. Istutusvahe on 100 cm.

Hariliku kuuse kääbusvorm ei vaja erilist hooldust. Kevadel võib väetada Kevadväetisega või Okaspuu-ja Rododendroniväetisega aia kevadise väetamise käigus. Lupjamine ei ole vajalik, kuid ei tee kahju.

Taimi tuleb kaitsta kevadiste öökülmade eest, mis võivad värskeid aastakasve kahjustada.

Puukoore- ja Dekoratiivmultš aitavad taimede ümbruse hoida umbrohust puhtana ning säilitada juurte juures niiskust. Katted rõhutavad istutusgrupis kaunilt okaspuu vormi ja värvust.

Otsi