Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Helveetsia paju

Salix helvetica

Helveetsia paju on madal ilupõõsas. Sellel on kaunid hõbehallid narmastega kaetud lehed. Pajul on varakevadel hallikasvalged urvad. Helveetsia paju kasvatatakse ümmarguse põõsana ning tüvele poogitud väikese puuna.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

40-150 cm

Värvid:

Punane

Õitsemine:

Kevad

Ilupõõsana kasvab Helveetsia paju 40-80 cm kõrgeks. Väikesed puud on tavaliselt poogitud 80 cm tüvele, mille otsas kasvab tihe ümar Helveetsia paju. Puu kasvab üldse 1-1,5 meetrit kõrgeks. Helveetsia paju lehed on kitsad ja 3-5 cm pikad. Kevadel pärast urbasid õitseb taim punakate õitega. Samal ajal puhkevad lehed. Helveetsia paju on paju kohta aeglase kasvuga. Nad sobivad väikestesse istutusrühmadesse ja kiviktaimla niiskematesse kohtadesse.

Helveetsia paju kasvab päikeselisel ja poolvarjulisel kasvukohal. Taimele meeldib niiskust hoidev keskmise toitainete sisaldusega pinnas. Aluskiht peab olema vett läbilaskev. Sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Istutuskaugus on põõsastel 80 cm, puudel 100 cm.

Keväisin alppipaju kalkitaan Puutarhakalkilla ja lannoitetaan miedosti Kevätlannoitteella. Liiallista lannoitusta tulee välttää, sillä se heikentää väritystä.
Jos rungollisen alppipajun latvus kasvaa liiaksi ja puun muoto kärsii, voi versoja typistää.

Kevaditi lubjatakse Helveetsia paju Aialubjaga ning väetatakse kergelt Kevadväetisega. Liigset väetamist tuleks vältida, sest see muudab värvi kahvatumaks.

Kui tüvele poogitud Helveetsia paju latv kasvab liiga suureks ja puu kuju jätab soovida, võib võrseid kärpida.

Otsi