Jäta sisu vahele
Ilupuud

Juudapuulehik

Cercidiphyllum japonicum

Katsuran Cercidiphyllum japonicum lehti

Juudapuulehik on väiksem ilupuu, mis kasvab tuule eest kaitstud ja soojades kasvukohtades. Selle dekoratiivne väärtus seisneb kevadest sügiseni värvilistes ja dekoratiivsetes lehtedes.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

400-600 cm

Värvid:

Roosa

Õitsemine:

Kevad

Vahemik :

I-III

Katsuran Cercidiphyllum japonicum lehti

Juudapuulehik on eksootiline Jaapanist pärit väiksem puu või suur põõsas. Juudapuulehik on dekoratiivne soolopuuna või väikestes rühmades. Noored puud on püstiste okstega ja koonuselise kujuga. Sobivas kohas kasvab juudapuulehik mitmetüveliseks ja laiaks. Heas kasvukohas kasvab juudapuulehik 5-8 meetrit kõrgeks. Juudapuulehikule sobivad kasvutsoonid on I-III.

Juudapuulehiku noored võrsed ja leherootsud on punakad. Lehed on 3-7 cm pikad , ümmargused ja asetsevad vastastikku. Lehtede värv varieerub kevadel punakast, suvel rohelise ja sügisel särava kollase, oranži või punaseni. Punakad tagasihoidlikud õied ilmuvad varakevadel enne lehtede puhkemist. Sügisel eritavad maha kukkuvad närbuvad lehed magusat vanillilõhna.

Juudapuulehikule meeldib päikeseline või poolvarjuline kasvukoht. Tuule eest kaitstud, soe ja suhteliselt valgusküllane koht on talle parim. Mida rohkem valgust, seda uhkemad on juudapuulehiku sügisvärvid.

Juudapuulehiku kasvusubstraat peab olema niiske, toitainerikas ja vett läbilaskev. Sellele ei meeldi kuiv, tihke või savine muld. Juudapuulehikute istutamiseks kasutatakse Erimulda Puudele ja Põõsastele. Istutuskaugus on 4-5 meetrit.

Kevaditi lubjatakse juudapuulehiku kasvusubstraati Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega. Väetist ja lupja võib laotada suhteliselt suurele alale, sest juudapuulehiku juurestik ulatub võra laiusest palju kaugemale. Noorel juudapuulehikul tuleb eemaldada võimalik konkureeriv latv ja vigastatud oksad. Väljaarenenud juudapuulehik ei vaja korrapärast lõikamist.

Otsi