Jäta sisu vahele
Okaspuud

Kääbusmägimänd

Pinus mugo

Kääpiövuorimänty Pinus mugo Kääpiövuorimänty Pinus mugo neulaset

Kääbusmägimänd on madal ja tiheda võraga taim. Ta sobib suurepäraselt näiteks nõlvadele pinnakattetaimeks ning ka okaspuurühmadesse. Tänu oma väiksusele sobib ta istutamiseks ka väiksemasse aeda. Kääbusmägimänd talub hästi nii lumekoormust kui kuivust.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-100 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Kääpiövuorimänty Pinus mugo Kääpiövuorimänty Pinus mugo neulaset

Kääbusmägimänni oksad ja okkad on lühemad ja tihedamad kui mägimännil. Täiskasvanud põõsad on laiuvalt ümarad, sest nende kõige alumised harud kasvavad maadligi, vaid tipuosa tõuseb kõrgemale. Kääbusmägimänd kasvab 50-100 cm kõrguseks ja umbes 150 cm laiuseks. Tumerohelised lühikesed okkad kinnituvad okstele paarjalt.

Kääbusmägimänd on haiguskindel ja vastupidav väike okaspuu. Talle meeldib kasvada päikeselises kohas ning ta talub ka otsest päikesevalgust. Kasvusubstraat võib olla nii kuiv kui niiske, vähese toitainesisaldusega ja hästi vett läbilaskev. Pinnas võib olla nii happeline kui ka rohke lubjasisaldusega. Kääbusmägimännid võib istutada Aiamulda, taimede vahe peaks olema 50 cm.

Kevaditi võib kääbusmägimändi ettevaatlikult väetada Okaspuu- ja Rododendroniväetisega või Kevadväetisega.

Juhul kui soovitakse, et kääbusmägimännid jääksid veel madalamaks ja haruneksid tugevamalt, võib okste aastast juurdekasvu jaanipäeva paiku kärpida.

Otsi