Jäta sisu vahele
Okaspuud

Kanada kuuse kultivar ’Conica’

Picea glauca

Kartiovalkokuusi Picea glauca Kartiovalkokuusi_Picea glauca neulaset

Kanada kuuse kultivar ’Conica’ kasvab tihedaks ja on koonusja kujuga. Kevadel, kasvamise ajal on puu peaaegu kuldkollane, hilissuvest alates tumedatooniline. ’Conica’ kasvab 1-3 meetrit kõrgeks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

100-300 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-III

Kartiovalkokuusi Picea glauca Kartiovalkokuusi_Picea glauca neulaset

’Conica’ väikesed okkad on lühikesed ja pehmed. Puu on aeglase kasvuga. ’Conica’ on väga kaunis soolotaimena ja erinevates hooldatud okaspuu- ja püsikurühmades. See sobib ka pottidesse, kus ta küll ületalve ei ela. ’Conica’ kasvutsoonid on I-III. See on väga populaarne Lõuna-Soome aedades, kuigi ta on tundlik kevadise kõleda tuule suhtes eeskätt päikeselistes kohtades.

’Conicale’ meeldib kasvada päikeselises või poolvarjulises kasvukohas. Sobiv muld on värske, lubjatud ja toitainerikas. Sobiv istutusmuld on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Puu kasvab 1-2 meetri laiuseks, seega on sobiv istutuskaugus 1 m.

’Conica’ vajab kaitsmist veebruari-aprilli päikese kuivatava mõju eest. Puud võib mai algul kasta. Sellega tagatakse keltsa sulamine juurte ümbert. Ka vanu taimi tasub kevadtalvel päikese eest kaitsta, sest pruuniks tõmbunud kohad kaovad aeglaselt uute võrsete alla, kui pungad ei ole täielikult kuivanud.

Kevaditi väetatakse puud Kevadväetisega ja lubjatakse nõrgalt Aialubjaga.

’Conica’ juurtele laotatud Dekoratiivkivi kiht kogub kevadel kiiresti soojust ja aitab kaasa keltsa sulamisele juurte ümber. Dekoratiivkivid on puule ka kauniks taustaks.

Otsi