Jäta sisu vahele
Suvelilled

Karvane päevakübar

Rudbeckia hirta

Kesäpäivänhattu Rudbeckia hirta keltainen kerrottu kukka Kesäpäivänhattu Rudbeckia hirta yksinkertainen oranssi kukka

Karvasel päevakübaral on suured ja silmatorkavad kollased või oranžid õied, millel on pruun nööbitaoline kese. Rikkalikult õitsev karvane päevakübar on tugeva varrega, püstise kasvuga ja hästi harunev.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20 - 80 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Kesäpäivänhattu Rudbeckia hirta keltainen kerrottu kukka Kesäpäivänhattu Rudbeckia hirta yksinkertainen oranssi kukka

Karvasel päevakübaral on piklikud ja karedakarvalised lehed. Karvane päevakübar sobib nii pottidesse kui ka õuele lillepeenrasse. Olenevalt sordist on taime kõrgus 20-80cm. Sortide hulgas on ka punase- ja punakaspruuni tooni õitega ja topeltõielisi sorte. Karvane päevakübar õitseb juulist septembrini.

Karvane päevakübar eelistab kasvada päikselisel või poolvarjulisel kasvukohal ning talub ka otsest päikest. Karvane päevakübar tuleks istutada avatud kasvukohale, kus tuul lehestiku pärast vihma kiiresti ära kuivatab.

Karvane päevakübar kasvab hästi paksu mullakihiga ja toitainerikkas ning õhulises pinnases. Potti istutamiseks kasutatakse Erimulda Suvelilledele. Peenardes parandatakse kasvupinnast Aiamullaga. Istutusvahe on olenevalt sordist 20-40 cm.

Karvast päevakübarat kastetakse ja väetatakse regulaarselt Suvelillede Toiteseguga.

Närtsinud õied tuleks eemaldada.

Karvane päevakübar võib vahel anda isekülvi.

Karvane päevakübar meeldib liblikatele ja on hea lõikelill. Karvast päevakübarat võib ka kuivatada ning ka seemnekoda on kuivatatult dekoratiivne.

Otsi