Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Koehne pihlakas

Sorbus koehneana

Koehne pihlakas on põõsataoliselt kasvav pihlakasort. Põõsas õitseb juunis valgete õitega. Pärleid meenutavad valged marjad säilivad kobarates kuni talve tulekuni. Selle lehed on peenikesed ja kitsad. Kaunid sügisvärvid oranžikaspunasest veinpunaseni.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

200-300 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-IV(V)

Koehne pihlakas on looduslikult mitmetüveline põõsas, aga sordist on saadaval ka ühetüvelisi väiksemate puude taimi. Koehne pihlakas kasvab 3-4 m kõrguseks. Väga kitsad lehed koosnevad arvukatest väikestest abilehtedest. Juunis valged 4–8 sentimeetrid laiad õisikud. Koehne pihlaka kasvutsoonid I–IV(V).

Koehne pihlakas on kaunis üksiku puuna, aga sobib ka rühmadesse või ridadesse istutamiseks. Istutuskaugus on 3 meetrit.

Koehne pihlakale meeldib kõige rohkem päikseline kasvukoht, aga tuleb toime ka poolvarjus. Sellele meeldib kuivapoolne ja niiske muld. Istutamiseks ja heaks juurdumiseks sobib kõige paremini Erimuld Puudele ja Põõsastele. Istutusaugu sobiv sügavus on 60 cm ja laius 50 cm.

Koehne pihlakas ei vaja kuigi palju hoolt. Talub hästi lõikamist ühetüveliseks. Kuivanud oksad lõigatakse vajadusel ära.

Kevaditi lubjatakse kasvusubstraati Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega, et Koehne pihlakas saaks vajalikke toitaineid.

Otsi