Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Kolkvitsia

Kolkwitzia amabilis

Kellokuusama Kolkwitzia amabilis kukka Kellokuusama Kolkwitzia amabilis pensas

Kolkvitsia on kaarjate okste ja püstise kasvuga põõsas, mis kasvab Soome kõige lõunapoolsemas osas. Rohkearvulised helepunased väikesed õied lõhnavad tugevalt ja puhkevad juuli algul.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

100-200 cm

Värvid:

Roosa

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-II

Kellokuusama Kolkwitzia amabilis kukka Kellokuusama Kolkwitzia amabilis pensas

Kolkvitsial on laiad munajad, hõredate hammastega ja karvased tumerohelised lehed. Sihvakas lehestik kujuneb välja hilja ja värvub sügisel kollaseks-punaseks. Kolkvitsia kasvab 1-2 meetri kõrguseks.

Õrn kolkvitsia võrsub ja õitseb rikkalikult kesksuvel kellukakujuliste õitega ka siis, kui võrsete ladvad saavad öökülmade tõttu kannatada. Soodsa talve järel õnnestub kolkvitsia õiteküllust nautida alles järgmisel suvel, sest õied arenevad eelmise aasta võrsetel. Kasvab kasvutsoonides I-II.

Kolkvitsiale meeldib soe, päikeseline ja poolvarjuline kasvukoht. Kolkvitsiale meeldib kuivapoolne või niiske keskmiselt toitaineid sisaldav ja lubjarikas pinnas. Sobiv muld istutamiseks on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Kolkvitsiad istutatakse 90 cm vahedega.

Kevaditi lubjatakse kolkvitsiaid Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega. Kolkvitsia ei vaja eriti lõikamist. Vana põõsa noorendamiseks lõigatakse kevadel välja nõrgemad ja vanemad oksad.

Otsi