Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Kolmehõlmaline mandlipuu

Prunus triloba

Ruusumanteli Prunus triloba

Kolmehõlmaline mandlipuu on kevadise aia ehe, mida katavad heleroosad liht- või täidisõied. Õitsemine algab varakevadel lehtede puhkemise ajal. Külmaõrn kolmehõlmaline mandlipuu kasvab hästi päikselistel ja tuule eest varjatud kasvukohtadel.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

150-200 cm

Värvid:

Roosa

Õitsemine:

Kevad

Vahemik :

I-II

Ruusumanteli Prunus triloba

Kolmehõlmaline mandlipuu on laiuva võraga dekoratiivne soolopuu. Heas kasvukohas võib põõsas kasvada 1-2 m kõrguseks. Lehed on helerohelised, väikesed ja saagja servaga. Põõsas õitseb eelmise aasta võrsetel. Punased, karvased 1-1,5 cm pikkused marjad ei ole söödavad. Kolmehõlmaline mandlipuu on sageli poogitud puukujuliseks tüvivormiks. Kolmehõlmaline mandlipuu tuleb toime kasvutsoonides I-II.

Kolmehõlmalise mandlipuu kasvukoht peab olema väga soe, valgusküllane ja kaitstud. Muld peab olema niiskevõitu ja hästi vett läbi laskev. Kolmehõlmaline mandlipuu istutatakse Erimulda Puudele ja Põõsastele. Kolmehõlmalised mandlipuud istutatakse 1 m vahedega.

Kevadel antakse kolmehõlmalisele mandlipuule Aialupja ning väetatakse Kevadväetisega.

Tüvivormidena kasvavad väikesed puud on poogitud ploomipuu tüvele. Tüvest ja juurestikust kasvavad võrsed eemaldatakse. Vana võra noorendamiseks lõigatakse välja vanad, halvasti õitsevad oksad.

Kolmehõlmalist mandlipuud väetatakse augustis-septembris Sügisväetisega.

Võrsed kaitstakse talveks näriliste, jäneste ja teiste näriliste kahjustustuste eest.

Otsi