Jäta sisu vahele
Toataimed

Kõrge araukaaria

Araucaria heterophylla

Huonekuusi Araucaria heterophylla Kekkilä Huonekuusi Araucaria heterophylla

Kõrge araukaaria ehk toakuusk on elegantne igihaljas okaspuu. Selle oksad paiknevad puul 4-5 kaupa männastena ja vajavad palju ruumi. Okkad on pehmed ja helerohelised. Araukaaria on populaarne väikese jõulupuuna.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

40-100 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Huonekuusi Araucaria heterophylla Kekkilä Huonekuusi Araucaria heterophylla

Araukaariat müüakse tavaliselt 40-100 cm suuruse toataimena, kuid sobivas kasvukohas võib see kasvada isegi mitme meetri kõrguseks. Selliseks kasvukohaks on talveaed. Araukaaria on aeglase kasvuga.

Araukaariat kasvatatakse siseruumides valgusküllases kohas. Otsest päikesepaistet või lõõska ta siiski ei talu. Taimele meeldib suvel väljas varjulises kohas. Alates oktoobrist on kõige parem kasvukoht jahe (temperatuur vähem kui 10 kraadi) ja valgusküllane. Soovitav on suur õhuniiskus. Kui taim viibib talvel normaalse toatemperatuuriga ruumis, vajab see kindlasti lisavalgust, soovitavalt iga päev piserdamist ja asukohta võimalikult kaugel radiaatorist.

Araukaariat tuleb kasta korrapäraselt, see ei tohi kuivada. Suve jooksul sobib rohkeks kastmiseks lubjavaba vesi, näiteks vihmavesi. Jahedas on veevajadus väiksem. Araukaariat väetatakse vähesel määral Maheda Vedelväetisega või Lillede Toiteseguga.

Araukaariale sobib talvisel ajal jahe ja valgusküllane koht ning see ei vaja peaaegu üldse kastmist. Liiga soojas ruumis kasvades muutuvad okkad kollaseks ja varisevad maha.

Mulda tuleb vahetada mõne aasta järel. 3-4 aasta järel võib araukaaria istutada suuremasse potti. Madalamad surnud oksad võib ära lõigata. Mullaks sobib Lillemuld, millele on lisatud Potikruusa.

Kunagi ei tohi lõigata ära taime latva, sest siis kaotab taim oma sümmeetrilisuse. Lõikamine ei aita kaasa ka harunemisele. Surnud, kollased oksad võib ära lõigata või murda.

Otsi