Mullad

Lillemuld

 • Kõigile rohetaimedele ja potililledele
 • Toitainerikas üldmuld
 • Kastmisvesi imendub hõlpsalt

Tume ja tihe üldmuld, mis sobib kõigile rohelistele toataimedele ja õistaimedele. Lillemuld on toitainerikas ja tihe üldmuld. Tänu uuele koostisele on taimede kastmine ja hooldamine senisest veelgi lihtsam.

 • Pakendid

  10 L / 30 L

Kirjeldus

Lillemuld valmistatakse parimatest toorainetest, mis tagavad mulla ideaalse toitainesisalduse ning õhurikka ja vastupidava struktuuri. Tubaste potilillede ja rohetaimede istutamine ja mulla vahetamine on senisest puhtam tegevus, sest kastmisvesi imendub kohe mulda.

Tootekirjeldus:

Toorained: erinevad turbaliigid, liiv, jäme ja kvaliteetne peenliiv, liivsavi

Jämedus: keskmiselt jäme

Lisatud ained: 6,0 kg/m3 Magneesiumi sisaldusega lubjakivipulber; 1,2 kg/m3 Kekkilä Pot Grow™ üldväetis (NPK 6-12-24 + mikroelemendid); niisutusaine AquaGro

Elektrijuhtivus (SFS 1+5): 14 mS/m

pH (1+5): 6,2

Lämmastik (N), vesilahustuv 50 mg/l (150 mg/kg)

Fosfor (P), lahustuv 50 mg/l (115 mg/kg)

Kaalium (K), lahustuv 200 mg/l (620 mg/kg)

Niiskus: 40 %

Orgaanilise aine sisaldus: 30 %

Kasutamine

Väiksed ja keskmise suurusega taimed vajavad mullavahetust igal aastal. Suured taimed võivad samas mullas olla mitu aastat.

 1. Enne mulla vahetamist on soovitatav kontrollida taime juurdumist. Raputage vana muld ettevaatlikult juurte ümbert ja juurepalli pealt maha. Ärge juurepalli lammutage. Kui mullapall on juurte all peidus, siis vajab taim suuremat potti. Uue poti läbimõõt peaks olema eelmisest 2–10 cm võrra suurem (olenevalt taime suurusest).
 2. Kastke taimi eelmisel päeval korralikult. Siis püsib juurepall hästi koos ja tuleb potist kergesti välja.
 3. Tehke uue poti põhja Kekkilä Potikruusast drenaaž. Alt kastetavate pottide puhul ei ole kuivenduskihti vaja.
 4. Valage uude potti Lillemulda ja võtke taim vanast potist välja. Raputage kergesti irduv muld juurepalli küljest lahti.
 5. Asetage taim uude potti. Lisage mulda juurepalli servadesse ja veidi ka peale. Tihendage mulda, surudes seda sõrmedega ettevaatlikult kokku.
 6. Kastke mulda läbinisti – nii tiheneb see juurte ümber ja taim saab kasvamist jätkata.

Toitke koduseid rohetaimi Kekkilä Lillede Toiteseguga kasvuhooajal märtsist oktoobrini igal nädalal ja puhkeperioodil korra kuus.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi.

Kasutusjuhend

 • 10 l

  1 tk ø 20 cm või pisem pott

 • 30 l

  1 tk ø 35 cm või pisem pott

Which country site would you like to visit?