Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Mandžuuria araalia ehk Kuradipuu

Aralia elata

Piikkiaralian Aralia elata lehti Piikkiaralian Aralia elata piikkiset varret Piikkiaralian Aralia elata syysväri

Mandžuuria araalia ehk kuradipuu on omapärase välimusega puitunud tüvega põõsas, mis võib kasvada kuni 2-3 m kõrguseks. Tugevad püstised varred on kaetud teravate ogadega. Silmatorkava suurusega, kuni 70 cm laiad paarissulgjad lehed on võrsete tippudes.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

200-300 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-II

Piikkiaralian Aralia elata lehti Piikkiaralian Aralia elata piikkiset varret Piikkiaralian Aralia elata syysväri

Kuradipuu sobib soolopuuks tuulte eest varjatud seina äärde või taimegrupi pilgupüüdjaks. Kuradipuu alla võib istutada madalaid pinnakattetaimi, põõsaid või püsikuid. Kuradipuu paksud, vertikaalsed võrsed harunevad vähe. Helehall või pruunikas koor muutub vanemal põõsal tumehalliks.

Kuradipuu väikesed kreemikasvalged õied moodustavad juulis laiuva ja õhulise õisiku  võrse tipus. Sügisel küpsevad u 5 mm lillakasmustad marjad. Suured lehed omandavad sügisel kollaseid, punaseid ja violetseid toone. Taim on mürgine, kuid väikese koguse söömine enamasti mürgistusnähte ei põhjusta. Taim kasvab kasvutsoonides I-II.

Kuradipuu kasvab päikesepaistelistel ja poolvarjulistes kasvukohtades. Kasvukoht peab olema tuulte eest varjatud ja soe. Pinnas peab olema toitainerikas ja lubjasisaldusega muld või liivmuld. Savine pinnas kuradipuule ei sobi. Sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele.

Põõsast tuleks kevadtalvel kevadiste öökülmade eest kaitsta. Taim võib külmadel talvedel kergesti külmuda, kuid taastub enamasti hästi.

Kevadel antakse kuradipuule Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Kuradipuud ei pea tagasi lõikama. Juurestik paikneb maapinna lähedal ning seetõttu ei tohi pinnast tüve ümbert kobestada. Kuradipuu alla võib istutada pinnakattetaimi, madalaid põõsaid või püsikuid.

Kuradipuud väetatakse augustis-septembris Sügisväetisega.

Otsi