Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Laialehine ebajasmiin

Philadelphus pubescens ’Tuomas’

Hovijasmike Philadelphus pubescens tuomas

Valgete õitega lõhnav laialehine ebajasmiin on 3-5 meetrit kõrge põõsas. Lopsakas ebajasmiin õitseb juulis rikkalikult ja pilkupüüdvalt. ’Tuomas’ on püstise kasvuga ja lopsakas sort, mille vastupidavust Soome tingimustes on testitud.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

300-500 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-IV

Hovijasmike Philadelphus pubescens tuomas

Laialehisel ebajasmiinil on laiad munajad hambulise servaga rohelised lehed, mis on altpoolt tihedalt karvased.

Kreemikasvalged ühekordsed õied lõhnavad nõrgalt. Ebajasmiin õitseb rikkalikult ja pilkupüüdvalt.

Laialehise ebajasmiini kõrgus on 3-5 meetrit ja laius 3,5 meetrit. Kõrge ebajasmiin sobib hekitaimeks, üksikuks või rühmas kasvavaks põõsaks. Lehed muutuvad sügisel helekollaseks.

Laialehised ebajasmiinid kasvavad ja õitsevad kõige paremini päikeselises või poolvarjulises kasvukohas. Varjus kasvavad põõsad õitsevad vähem. Ebajasmiinile meeldib niiske, toitainerikas ja lubjatud pinnas. Ebajasmiinile sobiv muld istutamiseks on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Istutusaugu sügavus on 50-60 cm ja laius 50 cm. Laialehise ebajasmiini istutuskaugus on hekis 90-100 cm, rühmades 150-200 cm.

Laialehine ebajasmiin kasvab kõige paremini toitainerikkas mullas. Kevaditi lubjatakse põõsad Aialubjaga. Paar nädalat pärast lupjamist väetatakse Kevadväetisega.

Laialehise ebajasmiini põõsaste noorendamiseks eemaldatakse vähehaaval vanemaid oksi. Igal aastal võib eemaldada 3-5 oksa. Lõikamiseks sobivad ilmad on märtsi-aprilli sulailmad. Kõige vanemaid, kõrgemaid ja vähem õitsevaid oksi eemaldatakse põõsa keskelt. Okste kärpimine pole soovitav, sest siis kasvab oks luuataoliseks.

Otsi