Jäta sisu vahele
Suvelilled

Lamav sanvitaalia

Sanvitalia procumbens

Huovinkukka Sanvitalia procumbens

Lamav sanvitaalia on suvelill, mis õitseb rikkalikult kollaste väikest päevalille meenutavate õitega. Õie keskosa värv võib varieeruda sordist sõltuvalt tumepruunist rohekaskollaseni. Lehed on tumerohelised.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

10-20 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Huovinkukka Sanvitalia procumbens

Lamavat sanvitaaliat võib kasvatada amplites, pinnakattetaimena, pottides ja rõdukastides ääretaimena. See kasvab hästi ka kiviktaimlas. Lamava sanvitaalia võrsed on väänduvad ja tihedaharulised. Võrsete pikkus on 15-30 cm. Taime kõrgus on 10-20 cm. Sanvitaalia õitseb juunist kuni septembrini.

Lamav sanvitaalia kasvab päikeselõõsas, päikeselises ja poolvarjulises kohas. See jaksab õitseda ka varjulises kohas. Sanvitaalia on ilmastikukindel, taludes nii vihma kui tuult. Sügisel talub taim ka külma. Lamavale sanvitaaliale meeldib õhuline ja toitainerikas kasvusubstraat. Istutamiseks sobib Erimuld Suvelilledele. Taimed tuleb istutada 20-30 cm vahedega.

Lamavat sanvitaaliat tuleb kasta korrapäraselt, kuid see talub suurepäraselt ka lühiajalist kuivust. Kastmisel väetatakse nõrga Suvelillede Toitesegu lahusega.

Sanvitaalia vajab väga vähe hooldust: närbunud õisi ei ole tarvis ära noppida ja taim ei ole väga nõudlik korrapärase kastmise ja väetamise suhtes.

Otsi