Jäta sisu vahele
Sibulad ja mugulad

Liilia idahübriidid

Lilium Orient-rühm

Punainen idänlilja Lilium Orient

Ida- ehk oriendihübriidid on väga suurte õitega ja tugevalt lõhnavad augustis õitsevad liiliad. Õied on valged või punakad. Ületalve sisetingimustes hoitavad idahübriidid on vähenõudlikud ja kindlad õitsejad.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

60-70 cm

Värvid:

Roosa Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Punainen idänlilja Lilium Orient

Efektsete õitega idahübriidid sobivad suvelillede rühmadesse ja pottidesse. Nende liiliate lehed on rohelist värvi ja laia ovaalse kujuga. Vars on samuti roheline ja tugev, veidi puitunud. Idahübriidid kasvavad 60-70 cm kõrgeks.

Idahübriidide õite läbimõõt on 10-20 cm. Soomlaste püsisoosik on hübriid ’Stargazer’, kes on tuttav ka lillepoodidest.

Idahübriidide sibulaid ja taimi müüakse suviti aianduspoodides.

Idahübriididele meeldib päikeseline või poolvarjuline kasvukoht. Taim talub tänu oma tugevatele vartele hästi ka sademeid.

Idahübriididele meeldib toitainerikas ja vett hästi läbilaskev kasvusubstraat. Kuna tegemist on sibultaimega, ei talu ta liiga märga pinnast, seega tuleks kasvukohas hoolt kanda drenaaži eest. Pottide põhja pannakse paks kiht Potikruusa ja seejärel täidetakse potid Suvelillemullaga. Lillepeenras tuleks muld korralikult läbi kaevata ja lisada Aiamulda. Idahübriidide istutuskaugus on 20-30 cm ja istutussügavus on 10-20 cm.

Idahübriidid vajavad väga vähe hoolt. Kuivadel perioodidel tuleb suureõielisi liiliaid kasta ka avamaal. Pottidesse istutatud taimed vajavad regulaarset kastmist, kuid muld võib vahepeal ka kuivada.

Närbunud õied tuleb ära lõigata.

Sügise saabudes võetakse närtsinud taimed koos sibulatega maast välja, lastakse kuivada ja viiakse talveks jahedasse ruumi. Pottides kasvavad taimed võib tõsta jahedasse koos potiga.

Vastupidav lõikelill.

Tugev lõhn võib põhjustada allergiat.

Otsi