Jäta sisu vahele
Püsikud

Lõhislehine päevakübar ’Goldball’

Rudbeckia laciniata 'Goldball'

Kultapallo Rudbeckia laciniata 'Goldball' Kultapallo Rudbeckia laciniata 'Goldball' kukka

Lõhislehine päevakübar on pikkade traditsioonidega kõrgekasvuline püsik. Päevakübara erekollased poolkerakujulised täidisõied avanevad augusti alguses. Taim kasvab üle 2 meetri kõrguseks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

80-250 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Hilisuvi

Kultapallo Rudbeckia laciniata 'Goldball' Kultapallo Rudbeckia laciniata 'Goldball' kukka

Tavaliselt kasvatatakse lõhislehist päevakübarat püsikurühmade taustataimena ja ehitiste seina ääres, kus tema toestamine on kõige lihtsam. Päevakübara varred võivad kasvada kuni 2,5 meetri kõrgusteks, seega vajavad need õitsemise ajal toestamist. Lõhislehine päevakübar ’Goldball’ on eriti vastupidav ja dekoratiivne talutaim, millele on kasvu ja õiterohkuse poolest raske võistlejat leida. Sort ’Goldquelle’ kasvab umbes 80 cm kõrguseks ning ei vaja toestamist.

Lõhislehine päevakübar ’Goldball’ on püstise kasvuga. Lehed ja abilehed on tumerohelised ja lõhised. Täidisõied avanevad peente varte tippudes. ’Goldball’ õitseb augustist kuni oktoobrini ja paljuneb vegetatiivselt üsna kiiresti.

Lõhislehisele päevakübarale sobib päikeseline ja tuulevarjuline paksu mullakihiga kasvukoht, muld peaks olema värske ja toitaineterikas. Sobiv muld on Erimuld Püsikutele ja roosidele. Taimed istutatakse 60 cm vahedega.

“Goldball” on lihtsalt hooldatav taim ega vaja eriti spetsiaalset hooldust.

Kevaditi antakse taimele Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Taime õisi kandvad varred tuleb toestada aegsasti enne õite puhkemist.

Taimepuhmast võib jagada varakevadel.

 

Hea lõikelill

Otsi