Jäta sisu vahele
Okaspuud

Must kuusk ’Nana’

Picea mariana ’Nana’

Kääpiömustakuusi Picea mariana ’Nana'

Must kuusk ’Nana’ on musta kuuse kääbusvorm. Sort ’Nana’ omandab kasvades laiuvalt ümara, madala ja tiheda võra. Sinakasrohelised okkad on õhukesed ja lühikesed, 5-7 mm pikkused.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-70 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-VI

Kääpiömustakuusi Picea mariana ’Nana'

Must kuusk ’Nana’ on pikaajaline ja ilusa kujuga dekoratiivne okaspuu, mis sobib hästi pinnakattetaimede või teiste okaspuude hulka. Puu kasvab 75 cm kõrguseks ja 120 cm laiuseks. Musta kuuse kääbusvormi lühikesed oksad paiknevad pealistikku.

Musta kuuse kääbusvorm eelistab kasvada päikselises või poolvarjulises kasvukohas, kuid tuleb toime ka varjus. Kääbusvorm on aeglasekasvuline, aastane juurdekasv on kasvuperioodi jooksul vaid umbes 2 cm. Sort talvitub rahuldavalt ka Eestis. Võib kasvada kasvutsoonides I-VI.

Musta kuuse kääbusvorm on kasvukoha suhtes väga vähenõudlik ja kasvab ka vähese toitaineteisaldusega, kuivas või parasniiskes, isegi savikas ja märjas pinnases. Kasvupinnasele tuleks lisada lupja, seega on sobiv muld Aiamuld. Taimede vahekaugus istutamisel on 50-100 cm.

Musta kuuse kääbusvorm ei vaja erilist hooldust. Puu ei ole tundlik kevadiste öökülmade suhtes, sest kasv käivitub alles varasuvel.

Kevadel võib musta kuuse kääbusvormile anda väikese koguse Kevadväetist ja Aialupja. Augustis-septembris antakse Sügisväetist.

Otsi