Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Näärmeline sõstar

Ribes glandulosum

Lamoherukka Ribes glandulosum

Näärmeline sõstar on väga talvekindel, terve ja end eri tüüpi kasvukohtadel hästi tundev kiirekasvuline pinnakattepõõsas. Lehed meenutavad sõstralehti, taime pungad puhkevad varakevadel. Näärmelisel sõstral on imeilus sügisvärv.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

30-50 cm

Värvid:

Laimiroheline

Õitsemine:

Kevad

Vahemik :

I-IV

Lamoherukka Ribes glandulosum

Kiirekasvuline näärmeline sõstar ehk pisisõstar sobib pinna- ja mujalegi kattepõõsaks: seda võib istutada kivikutesse, nõlvadele, müüritistele ning teistesse nõudlikesse kohtadesse. Pikimad võrsed kasvavad u 150 cm pikkusteks ning juurduvad. Põõsas kasvab 30-50 cm kõrguseks. Näärmelisele sõstrale sobivad kasvuvööndid I-VI.

Näärmelise sõstra õied puhkevad mai keskel, õitsemine kestab 2-3 nädalat. Õied on väikesed ja tagasihoidlikud, nende värv on hele, pisut punakas. Kesksuvel kasvavad põõsal väikesed punased marjad. Sõstra lehepungad puhkevad sageli aprilli lõpus, aga muutuvad juba suve lõpus hõõguvalt veini- või oranžikas-punasteks.

Näärmelisele sõstrale meeldivad nii päikeselised kui ka varjulised kasvukohad. Valgusrikkal kasvukohal on sügisvärv märgatavalt tugevam. Taimele meeldib värske, niiske ja toitaineterikas muld. Sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele, taimed istutatakse 90 cm vahedega.

Kevadel antakse taimele Aialupja ja väetatakse Kevadväetisega.

Näärmeline sõstar ei vaja spetsiaalset hooldust. Vanast põõsast võib vajaduse korral vanad võrsed välja lõigata.

Otsi