Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Pinnakattepaju

Salix × aurora ’Tuhkimo’

Pinnakattepaju on talvekindel ja kiiresti laienev pinnakattetaim. Pinnakatepaju lehed on väikesed, läikivad ja tumerohelised. Võrsed on punakaspruunid. Soomes aretatud sort ’Tuhkimo’ on saanud FinE-märgise.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30-50 cm

Värvid:

Valge Rohelised lehed

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-VI

Pinnakattepaju sobib pinnakattetaimeks parkidesse, õuedele, linnade haljasaladele, nõlvadele ja teistesse raskesti hooldatavatele aladele. Kasvab paari aastaga tihedaks, ligi 2 m laiaks, tihedalt pinda katvaks painduvate võrsetega taimevaibaks. Pinnakattepaju kõrgus on 30-50 cm.

Pinnakattepaju õitseb üsna tagasihoidlikult enne lehtede puhkemist alates mai keskpaigast. Lehestik värvub sügisel kollaseks. Pinnakattepaju kasvab hästi kasvutsoonides I-VI.

Pinnakattepaju eelistab päikselisi ja poolvarjulisi kasvukohti. Valgusküllasesse kohta istutatud paju kasvab lopsakalt. Pinnas peaks olema kergelt niiske ja keskmise toitainesisaldusega. Pinnakattepaju istutatakse Aiamulda. Taimede sobiv vahekaugus on 70 cm.

Kevadel antakse pinnakattepajule Aialupja ning väetatakse mõõdukalt Kevadväetisega.

Pinnakattepaju ei ole vaja igal aastal tagasi lõigata. Vana põõsa noorendamiseks lõigatakse oksad kevadel kas 20 cm kõrguseni või maapinnani tagasi.

Umbrohu kasvu võib takistada kattekanga abil. Kattekangas ei takista pinnakattepaju laienemist, sest võrsed ei juurde kasvupinnasesse. Kattekanga peale võib puistata Puukoore– või Dekoratiivmultši.

Otsi