Jäta sisu vahele
Suvelilled

Prantsuse lavendel

Lavandula stoechas

Tupsulaventeli Lavandula stoechas

Prantsuse lavendel on tugeva lõhnaga lavendli sort, mis meil õitseb suvelillena. Tihe puhmik sort õitseb efektselt lillade õitega ning sobib suvelillede istutamiseks päikeselistele terrassidele ja rõdudele.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20-40 cm

Õitsemine:

Suvi, Sügis

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Tupsulaventeli Lavandula stoechas

Prantsuse lavendel on tavaliselt 20–40 cm kõrgune potitaim. Lehed on kitsad, 1-4 cm pikad ja hallid. Prantsuse lavendli õisik on 3-5 cm pikkune tõrvikukujuline. Varre ülaosas arenevad suuremad värvilised kandelehed. Õied võivad olla helelillad, tumesirelilillad, valged, roosad. Tipus olevad kandelehed on sageli erinevat värvi, kas heledad või tumedamad sirelilillad või valged. Kõik taimeosad on lõhnavad ja taim on hea liblika meelitaja. Prantsuse lavendel õitseb juunist septembrini.

Prantsuse lavendel õitseb päikeselises ja soojas kasvukohas. Kasvukeskkond peab olema vett läbilaskev ja sisaldama liiva. Potitaimede jaoks võib kasutada Kekkilä Mahe Ürdimulla, Suvelillemulda või Kaktuse- ja Sukulendimulda. Seemikud istutatakse üksteisest 20 cm kaugusele.

Prantsuse lavendlit kastetakse ja väetatakse mõõdukalt Suvelilleväetisega, seisvat vett ta ei talu.
Õitsenud õied nopitakse ära õievarrel kasvavate lehtede kohalt. Sel juhul jätkab võrse kasvamist hargnedes.

Prantsuse lavendel on mitmeaastane taim, kuid külmaõrnana ta meie kliimas ei talvitu. Talvitumist võib proovida jahedas ja valgusküllases kohas.

Otsi