Mullad

Mahe Ürdimuld

 • Maitse- ja vürtsitaimedele
 • Lisatud huumuseühend tugevdab juuri
 • Looduslik taimne väetis

Mahe Ürdimuld on maitse- ja vürtsitaimedele sobiv kvaliteetne erimuld, mida võib kasutada nii siseruumides, rõdul kui ka ürdiaias. Mahe Ürdimuld sobib potimaitsetaimede järelkasvatamiseks, võrsete kasvatamiseks ja ürtide külvamiseks.

 • Pakendid

  6 l / 30 l

 • Toorained

  Erinevad turbaliigid, erineva jämedusega liivaliigid ja liivsavi

Kirjeldus

Ürdimuld on valmistatud erinevatest turbasortidest, liivast, jämedast ja peenikesest peenliivast ning liivsavist. Ürdimullale on lisatud lupja ja Maheväetist, samuti juurdumist ja juurestiku kasvu soodustavat looduslikku huumuseühendit.
Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi.

Tootekirjeldus

Lisaained: 6,0 kg/m3 Mg-sisaldusega lubjakivijahu (peeneteraline), Mg 5%, 4,0 kg/m3 Kekkilä looduslik väetis: NPK 4-4-2 + mineraalained, 400 g/m3 Humistar-huumushape, Teralisusaste: keskmine, sõelutud 60 × 12 mm sõelraputiga

Elektrijuhtivus: 15 mS/m, pH: 6,5, Lämmastik (N), vesilahustuv: 45 mg/kg kuivaines, Fosfor (P), lahustuv: 14 mg/kg kuivaines, Kaalium (K), lahustuv 180 mg/kg kuivaines, Niiskus: 35%, Mahukaal: 500 g/l

Kasutamine

Mulla kulu oleneb poti ja külvinõu suurusest.

Potimaitsetaim tuleb järelkasvatamiseks müügipotist 2–3 korda suuremasse potti ümber istutada. Taime juurekael peab jääma mullapinna kõrgusele või sellest pisut madalamale. Enamikku potimaitsetaimi võib ka ettevaatlikult harvendada, sest algses potis on võrseid sageli üleliia.

 1. Täitke pott Maheda Ürdimullaga ja uuristage sellesse taime jaoks auk.
  2. Istutage taim mulda. Ajage juured ühtlaselt laiali ja lisage vajaduse korral mulda.
  3. Tihendage Ürdimulda taimevarre ümber, vigastamata juurekaela.
  4. Kastke pott ettevaatlikult läbi.
  Ärge kastmisega liialdage – muld peab olema niiske, kuid mitte märg.
  5. Toitke maitsetaimi Kekkilä Maheväetisega.

Mahedat Ürdimulda võib kasutada ka maitsetaimede külvamiseks ja mitmesuguste võrsete kasvatamiseks. Niisutage ja tasandage muld, suruge seemned kergelt mulda kinni ja kastke. Katke seemned õhukese mullakihiga. Ärge katke selliseid väikseid seemneid, mis vajavad idanemiseks valgust.

Kasutusjuhend

 • 6 l

  1 kott 5–10 potimaitsetaime istutamiseks

 • 30 l

  2½–3 kotti jalgadega kasvatuskasti kohta

Which country site would you like to visit?