Jäta sisu vahele
Okaspuud

Punane eerika

Erica carnea

Lumikellonkanerva Erica carnea

Punane eerika on mitmeaastane kääbuspõõsas. Punane eerika õitseb varakevadel kohe pärast lume sulamist. 20 cm kõrguste võrsete otsas avanevad roospunased, helepunased või valged väikesed, kitsad ja kellukjad õied.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20 cm

Värvid:

Punane Valge Rohelised lehed

Õitsemine:

Kevad

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Lumikellonkanerva Erica carnea

Talihaljaid punaseid eerikaid istutatakse madala dekoratiivtaimena kiviktaimlasse ja okaspuugruppidesse. Punase eerika lehed on nõeljad ja paiknevad neljast lehest koosnevate kimpudena. Punane eerika on populaarne üheaastane potitaim. Potti istutatud taimede õied kuivavad ja jäätuvad nagu üheaastastel eerikatel ning värvus säilib kogu talve. Punane eerika talvitub korraliku lumekihi või Talvekaitse katte all.

Punane eerika eelistab kasvada lagedal ja valgusküllasel kasvukohal. Kasvupinnas peab olema hästi kobestatud ja lubjarikas. Mitmeaastane punane eerika istutatakse aiamulda, üheaastase taime puhul sobib kasvupinnaseks Suvelillemuld. Vahekaugus istutamisel on 20 cm.

Varakevadel lisatakse punaste eerikate kasvupinnasele Aialupja. Taimedele võib anda ka veidi Kevadväetist.

Punased eerikad taluvad kuivust, kuid pikal põuaperioodil tuleb taimi kasta.

Augustis-septembris väetatakse punaseid eerikaid Sügisväetisega, see aitab taimedel paremini talvituda. Kui pinnas on jäätunud, kaetakse taimed Talvekaitse turbaga või kuivade lehtede ja kuuseokstega.

Kevadel pärast lume sulamist eemaldatakse punase eerika juurtelt Talvekaitse turvas. Turvast võib kasutada pinnase parandamiseks.

Mesilased käivad meelsasti korjel kevadel avanevatel punase eerika õitel.

Otsi