Jäta sisu vahele
Püsikud

Purpur-siilkübar

Echinacea purpurea

Punahatun Echinacea purpurea kukka Punahatun Echinacea purpurea lilanpunaiset ja valkoiset kukat Punahattu Echinacea purpurea

Rohttaimedena tuntud purpur-siilkübar (tuntud ka kui punane siilkübar, punane päevakübar) õitseb suvelõpul kaua ja näitab suurejoonelist lillakaspunaseid või valgeid korvõisi. Mitmeaastase ja püstisevarrelise püsiku lehed on tumerohelised ja laiad.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

50-100 cm

Värvid:

Laimiroheline Punane Valge

Õitsemine:

Hilisuvi

Punahatun Echinacea purpurea kukka Punahatun Echinacea purpurea lilanpunaiset ja valkoiset kukat Punahattu Echinacea purpurea

Purpur-siilkübar kasvab 50–100 cm kõrguseks ja õitseb juulis-septembris. Õisiku värvus varieerub olenevalt sordist punasest valgeni ning kuni laimiroheliseni. Suurtel õisikutel on pruunikaspunane kooniline kese.

Purpur-siilkübarad armastavad kõige paremini päikeselist ja sooja kasvukohta, kuid kasvavad ka poolvarjus. Aluspind peaks olema hästi vett läbilaskev, kuna ei talu talvel niisket vett. Purpur-siilkübar õitseb rikkalikus toitainerikas mullas, ei õitse jäigas ja niiskes savimullas. Purpur-siilkübara jaoks sobib Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Sobilik taimede istutamise vahekaugus on 40 cm.

 

 

Kevadel lubjatakse purpur-siilkübarad Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega. Taimed soovitatakse ümber istutada iga viie aasta tagant.

Kui lumekate on talvel vähene, võib purpur-siilkübarad katta Talvekaitse turbaga või kuuseokstega.

Suurepärane liblikataim.

Hea lõikelill.

Lillede kooniline kese on ka kuivatatult ilus.

Kasutatakse ravimtaimena, suurendab immuunsüsteemi vastupanuvõimet.

Otsi