Jäta sisu vahele
Toataimed

Roosbegoonia

Begonia Elatior-rühm

Pauliinabegonia, ruusubegonia Begonia Elatior-ryhmä

Vastupidav ja kergesti hooldatav roosbegoonia on üks populaarsemaid õitsvaid potitaimi. Roosbegoonial on roosikujulised täidisõied paljudes erinevates värvides ja värvitoonides. Begooniat kasvatatakse nii toa- kui aiataimena.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

25-30 cm

Värvid:

Mitmevärvilised lehed Valge Oranž Punane Roosa

Õitsemine:

none

Pauliinabegonia, ruusubegonia Begonia Elatior-ryhmä

Roosbegoonia on püstise ja põõsja kasvukujuga potitaim. Tegemist on puitumata varrega sibullillega, millel on suured, ümara kujuga tumerohelised lehed. Õite värvus varieerub erinevatest punase toonidest kollase, oranži ja valgeni. Taime kõrgus on 25-30 cm.

Õuetaimena kasvatatud roosbegoonia sobib amplitesse, pottidesse, rõdukastidesse ja lillepeenrasse. Õuetingimustes kestab õitsemine kauem kui siseruumides. Roosbegoonia eelistab päikselisi, poolvarjulisi ja varjulisi kasvukohti. Otsene päikesevalgus muudab õite värvi kahvatuks. Roosbegoonia kasvab kõige paremini õhurikkas, toitainerikkas pinnases. Toataimed istutatakse Lillemulda, õuetaimed Erimulda Suvelilledele.

 

Roosbegooniat kastetakse ühtlaselt ning väetatakse regulaarselt Lillede Toiteseguga või Suvelilleväetisega. Taim talub hetkeliselt pindmise mullakihi kuivamist, kuid ei talu pidevat niiskust. Mulda ei tohi lasta kunagi päris läbi kuivada, sest siis võivad õied variseda ja nupud kuivada.

Närtsinud õied eemaldatakse regulaarselt.

Roosbegoonia on eriti vihmastel suvedel tundlik jahukaste suhtes.

 

Otsi