Jäta sisu vahele
Okaspuud

Sabiina kadakas

Juniperus sabina

Rohtokatajan Juniperus sabina pehmeät neulaset

Sabiina kadakas on madalakasvuline ja laiuv talvehaljas okaspõõsas. Oksad on lopsakad ja kasvavad piki pinnast. Lühikesed pehmed okkad on olenevalt sordist tumerohelised või sinakasrohelised.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20-100 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-III

Rohtokatajan Juniperus sabina pehmeät neulaset

Sabiina kadakas sobib okaspuu- ja kiviktaimlagruppidesse, nõlvadele ja müüride peale. Sabiina kadakas on suurepärane, kuigi aeglasekasvuline pinnakattetaim. Murdmisel eritavad sabiina kadaka okkad tugevat lõhna. Kogu taim on mürgine, väikese koguse söömine enamasti mürgistusnähte esile ei kutsu. Sabiina kadakad kasvavad kasvutsoonides I-III.

Laiuvalt koonusekujuline sabiina kadaka sort ’Mas’ on 125 cm kõrge ja täiskasvanud taimena kuni 3 meetrit lai. Vana põõsa välimised harud on vajunud vastu maad. Sordi okkad on sinakasrohelised.

Peaaegu poolkerakujuline ’Tamariscifolia’ on 60 cm kõrge ja täiskasvanud taimena umbes 2 m lai. Oksad kasvavad rõhtsalt. Aja jooksul kasvavad keskmiste osade võrsed alumiste harude peale nii, et põõsast kujuneb väga paks, mitmest oksakihist moodustunud kuhil. Sordi okkad on sinakas-rohekashallid.

Sabiina kadakas eelistab päikselist ja poolvarjulist kasvukohta. Kasvupinnas võib olla kuiv või parasniiske, keskmise toitainesisaldusega ning hästi vett läbi laskev. Pinnas võib olla nii happeline kui ka rohkesti lubjatud. Sabiina kadaka võib istutada Erimulda Okaspuudele ja Rododele. Istutuskaugus on 150-200 cm.

Sabiina kadakas ei vaja erilist hoolitsust. Kuivanud ja kahjustatud oksad lõigatakse vajadusel varakevadel või hilissuvel välja.

Kevadtalvel, veebruaris-märtsis kaitstakse sabiina kadakat kevadise päikesepõletuse eest varjutuskangaga.

Otsi