Jäta sisu vahele
Suvelilled

Sale eerika

Erica gracilis

Syyskellokanerva Erica gracilis

Sale eerikaid kasutatakse hooajalise dekoratiivtaimena sügisel. Kellukesekujulised, neljaõieliste rühmadena kasvavad õied, on enamasti valged, roosad või telliskivipunased.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

25-40 cm

Värvid:

Punane Roosa Valge Rohelised lehed

Õitsemine:

Sügis

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Syyskellokanerva Erica gracilis

Sale eerikad on tavaliselt 25–40 cm kõrgused potitaimed. Puitunud võrsed on õhukesed ja hästi hargnenud. Tumerohelised lehed on nõelakujulised ja lühikesed. Lisaks looduslikele toonidele, on palju erinevaid töödeldud ja värvitud taimi. Sale eerikat kasutatakse hilissügisel istutustes, amplites ja hauaplatsidel. Talve saabudes õied jäätuvad ja kuivavad, kuid ei varise maha, nii püsivad nad dekoratiivsetena kuni kevadeni.

Kui sale eerikad ostetakse õitsevatena, pole nende istutuskoha valgustingimustel tähtsust. Nupus õitega eerikal avanevad õied paremini päikeselises või poolvarjulises soojas kohas, kus neile meeldib olla ka looduses. Et sale eerikad püsiksid kogu talve dekoratiivsetena, tuleks nad paigutada lume eest kaitstud kohta. Looduslikult kasvavad kanarbikud meelsasti happelises liivakas mullas. Hooajaliste taimedena võib sale eerikad istutada Suvelillemulda, kus taimedele on tagatud ühtlane veevarustus tänu mullas sisalduvatele kastmiskristallidele.

Potis kasvav sale eerika vajab regulaarselt ja ühtlast kastmist kogu sügise vältel. Nii säilivad õied kõige paremini. Tuleb jälgida, et üleliigne vesi saaks potist välja voolata, eriti siis, kui pott on lageda taeva all.

Sale eerika kastmine tuleb lõpetada, kui nii öösel kui päeval on külmakraadid.

Otsi