Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Sargenti õunapuu

Malus toringo var. sargentii

Vähest hooldust nõudev dekoratiivne Sargenti õunapuu on populaarne pargitaim. See on tihedavõraline ja lai põõsas. Sargenti õunapuu puhkeb rikkalikult õide juunis, põõsa õied on valged ja lõhnavad.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

100-250 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Vahemik :

I-II(III)

Sargenti õunapuu jäigad asteldega oksad kasvavad peaaegu horisontaalselt. Põõsas kasvab 100-250 cm kõrguseks ja sobib kasvatamiseks soolopõõsana, teistele taimedele tuulevarjuks, hekina või grupina. Lehed on piklikud või hõlmjad. Sargenti õunapuul on ilus kollakaspunane sügisvärv.

Sügisel püsivad erepunased, pika varrega väikesed mariõunad okstel kaua. Katki vajutatud seeme on mürgine, kuid väike kogus ei põhjusta tavaliselt mürgitussümptomeid.

Pikaealine Sargenti õunapuu tunneb end hästi päikeselises kohas, sügavalt mullakas ja toitainerikkas pinnases. Lupja võib lisada mullale rohkesti. Sobiv muld istutamiseks on Erimuld Puudele ja Põõsastele, põõsad istutatakse 80 cm vahedega. Sargenti õunapuu kasvab kasvuvööndites I-II(III).

Laiussuunas kasvavat Sargenti õunapuud tuleks talvel kaitsta näriliste eest.

Põõsast lõigatakse harva, noorendamiseks lõigatakse välja kõige vanemad oksad. Tagasilõikamist Sargenti õunapuu ei talu.

Kevadel lisatakse Aialupja ja väetatakse põõsast Kevadväetisega.

Otsi