Jäta sisu vahele
Okaspuud

Serbia kuusk

Picea omorica

Serbiankuusi Picea omorica

Dekoratiivne, kitsa võraga ja tihedakasvuline serbia kuusk on populaarne okaspuu õuedes ja parkides. Pealt tumerohelised, alt hõbedase läikega okkad on 1-2 cm pikkused. Serbia kuusk kasvab u 15 m kõrguseks, kuid vaid 2-3 m laiuseks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

800-2000 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

Kevad

Vahemik :

I-V

Serbiankuusi Picea omorica

Serbia kuuse oksad moodustuvad alt alates väga tihedalt. Võra on kitsam kui harilikul kuusel. Lühikesed kohevad oksad kaarduvad otstest ülespoole. Okkad on paksud, lamedad ja tömbiotsalised. Kaneelipruunid, rippuvad 4-6 cm pikkused käbid kaunistavad juba noort puud.

Väga kitsa võraga serbia kuusk mahub ka väikesesse aeda. Serbia kuused on kaunid ka paarist puust koosneva grupina. Serbia kuusk on vastupidav ja terve puu. Talvitub edukalt kasvutsoonides I-V.

Serbia kuused kasvavad kõige paremini päikesepaistelistel ja poolvarjulistel kasvukohtadel. Serbia kuusk on kasvukoha toitainete ja pH suhtes üsna vähenõudlik, kuid kasvab kõige paremini parasniiskes, paksu mullakihiga pinnases. Hea muld serbia kuusele on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Serbia kuused istutatakse 100-200 cm vahedega.

Serbia kuused ei vaja erilist hoolt. Aia kevadise väetamise käigus võib anda Kevadväetist, Aiaväetist või Okaspuu- ja Rododendroniväetist.

Serbia kuuske ei pea pügama, kuid vajadusel talub puu hästi lõikamist. Näiteks kahjustuse tulemusel tekkinud lisaladva võib varakevadel maha lõigata. Ka oksad taluvad hästi kärpimist.

Otsi