Jäta sisu vahele
Ilupõõsad

Siberi kontpuu

Cornus alba ’Elegantissima’

Laikkukirjokanukka Cornus alba ’Elegantissima’

Eredavärviline keskmise kõrgusega Siberi kontpuu on dekoratiivpõõsas, mille teravaotsalised oksad on pruunikaspunased ning lehed rohe-valgelaigulised. Lehtede värv püsib läbi suve nii päikeselises kui ka varjulises kasvukohas.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

150-200 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-IV(V)

Laikkukirjokanukka Cornus alba ’Elegantissima’

Juunis puhkevad Siberi kontpuu valged õisikud, neist arenevad sügiseks valged või sinakasvalged mittemürgised luuviljad. Lehed värvuvad sügisel kollakaspunasteks. Pärast lehtede langemist jäävad talvist aeda ehtima üheaastased sügavpunased võsud.

Siberi kontpuud ‘Elegantissima’ sobib kasvatada soolopõõsana, vabakujulise hekina ning kaitseks võõraste pilkude või tuule eest. Aja jooksul kasvab põõsas mitme meetri laiuseks, kõrgus on 1,5-2 m. Siberi kontpuu kasvatamiseks sobivad kasvuvööndid on I-IV(V).

Siberi kontpuu kasvab hästi nii päikeselises kui varjulises kasvukohas. Kontpuud tasukski katsetada kasvatada valgusvaeses kohas, sest see kasvab ka seal kohevaks põõsaks ning eriti tänu oma valgeservalistele lehtedele püüab ka varjulises kohas pilke.

Siberi kontpuule meeldib värske ja niiske ning toitaineterikas kasvusubstraat. Sobiv istutusmuld on Erimuld Puudele ja Põõsastele. Taimed istutatakse 80-90 cm vahedega.

Kevadeti lubjatakse Siberi kontpuud Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetisega.

Vanu oksi võib regulaarselt eemaldada. Põõsa noorendamiseks võib selle tagasi lõigata. Lõigata tuleb kevadel enne pungade puhkemist.

Kontpuud saab paljundada puitunud pistokste või võrsikute abil.

Rohevalgete lehtedega lõikeoksad sobivad hästi näiteks valgete lillede kõrvale.

Otsi