Jäta sisu vahele
Püsikud

Sinine käoking

Aconitum napellus

Aitoukonhattu Aconitum napellus

Sinine käoking on ilus ja vastupidav mitmeaastane taim. Taim kasvab 80–120 sentimeetri kõrguseks. Tumesinised kiivrikujulised piklikud õisikud asuvad varte tipus.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

80-120 cm

Värvid:

Sinine Lilla Rohelised lehed

Õitsemine:

Hilisuvi

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Aitoukonhattu Aconitum napellus

Sinine käoking on üks meie aedade vanimaid aiataimi. Tagasihoidlik ja kergesti hooldatav sinine käoking on hea taim püsikute rühma ja loodusliku aia taustaks. Mitmeaastane taim õitseb rohkesti juulist septembrini. See paljuneb kiiresti ja kasvab suureks püstiseks taimeseinaks.

Taime lehed on tumerohelised, läikivad, sõrmjagused ja kitsaribalised. Võrsed on tumepruunid. Sinine käoking on väga talvekindel ja püsib kasvukohas isegi aastaid. Kogu taim on mürgine, isegi väikseim söödud kogus on surmav.

Sinine käoking õitseb päikese käes või poolvarjus, aga ka varjulisemas kasvukohas. See areneb värskes ja toitvas aiamullas. Istutamiseks sobiv muld on Kekkilä Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Taimed istutatakse iga 50 cm järel.

Kevadel lupjatakse taimed Kekkilä Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetis PLUS+ väetisega. Kõrged taimed võivad vajada tuge.

Sinist käokinga kastetakse kuival ajal, kuna muidu jääb see kiduraks. Varred lõigatakse ära pärast õitsemist.

Sinine käoking jagatakse sügisel või varakevadel. Taime võib jagada iga paari aasta tagant.

Taimede käsitsemisel kaitse nahka.

Vastupidav lõikelill
Hea kimalase ja liblikataim

Otsi