Jäta sisu vahele
Püsikud

Sügisheleenium

Helenium autumnale

Syyshohdekukka Helenium autumnale

Sügisheleenium on hilisõitsevatest püsililledest üks kaunimaid. Suured karikakart meenutavad õied helendavad kollase, oranži, punase ja pruunikaspunase varjundina. Kiirekasvulised taimed tõusevad maast tihedate kimpudena.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

50-120 cm

Värvid:

Punane Oranž Kollane Rohelised lehed

Õitsemine:

Hilisuvi

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Syyshohdekukka Helenium autumnale

Sügisheleenium moodustab kiiresti tiheda, 50-120 cm kõrguse taimestiku. Juurestik on tihe ja rikkalik, kuid taim levib siiski vähe. Võrsed on hargnenud ning neil on odakujulised, tumerohelised ja terved lehed. Õied on ülemistes leheoksades. Külgmised õied pöörduvad veidi tahapoole. Õie keskosa on sfääriline, algul roheline või kollane, hiljem pruun. Sügisheleenium õitseb juulist oktoobrini. Taim on mürgine, väikese koguse söömine ei põhjusta tavaliselt sümptomeid.

Sügisheleenium sobib püsikurühma kesk- või tagaossa. Isegi oma suure rühmana, kombineerides erinevaid sorte, näeb see suurepärane välja. Sügisheleenium õitseb päikesepaistelises ja tuulekindlas kohas. Pinnas peaks olema toitev ning vett hästi läbilaskev. Hea läbilaskvus soodustab talvitumist. Sobiv muld on Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Taimed  istutatakse iga 40-50cm järel.

Kevadel taimed lupjatakse Aialubjaga ja väetatakse Kevadväetis PLUS+ väetisega.

Kuna sügisheleenium ei talu kuivamist, tuleks kevadel ja suvisel põuaperioodi tagada piisav kastmine.

Sügisheleenium tahab tugevat väetamist, nii et juulis tuleks anda lisaväetist, sest pikad sordid vajavad tuge. Esimeste närbunud õievarte eemaldamine pikendab ja tagab rikkalikuma õitsemise.

Vajadusel jagatakse taimi umbes iga viie aasta tagant, et neid elus hoida ja tagada rikkalik õitsemine.

Sügisheleenium on hea lõikelill.

Otsi