Jäta sisu vahele
Ronitaimed

Tervelehine elulõng

Clematis integrifolia

Kellokärhö Clematis integrifolia

Madalakasvuline tervelehine elulõng on hästi kasvav püsikulaadne ronitaim. Tervelehine elulõng õitseb kaua siniste, violetsete, valgete või punaste kellukesekujuliste rippuvate õitega. Pikaealise tervelehise elulõnga lehed on suured ja ovaalsed.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

100 cm

Värvid:

Lilla Punane Sinine Valge

Õitsemine:

Varasuvi

Kellokärhö Clematis integrifolia

Rohukõrreline tervelehine elulõng õitseb juulist septembrini. Õied on 4-6 cm läbimõõduga. Tervelehine elulõng sobib mitmeaastaste lillede ja põõsaste sekka. Kui taim istutada põõsaste kõrvale, saab ta nendelt tuge ja kaitset. Tervelehine elulõng sobib ka pinnakattetaimeks ja potitaimeks. Tervelehine elulõng kasvab 50-100 cm kõrgeks.

Tervelehisele elulõngale meeldib päikeseline või poolvarjuline kasvukoht. Juurestiku kaitsmiseks kõrvetava kuumuse eest võib taime ette istutada madalaid põõsaid või püsikuid. Elulõngale sobiv kasvusubstraat on toitainerikas ja vett läbilaskev. Elulõng ei talu talvel märga pinnast. Tervelehisele elulõngale sobiv muld on Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Istutuskaugus on 50 cm.

Tervelehine elulõng on mürgine, taim võib põhjustada lokaalset nahaärritust.

Kevaditi lõigatakse vanad võrsed maha, et uutel oleks ruumi kasvada. Taime lubjatakse Aialubjaga ning väetatakse Kevadväetisega.

Tervelehine elulõng on kehv ronija, kuid teda võib toestada. Taimele ei meeldi teise kohta ümber istutamine.

Tervelehist elulõnga ei ole tarvis talveks kinni katta.

 

Otsi