Jäta sisu vahele
Suvelilled

Tiiviklill

Scaevola aemula

Siniviuhka Scaevola aemula

Tiiviklill on dekoratiivne, lamanduva kasvukujuga suvelill. Taime võrsed kattuvad suve jooksul sinakaslillade, valgete või roosade tiivikutaoliste õitega. Tiiviklill on tugevakasvuline, võrsete pikkus ulatub 50-100 cm.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

Halk. 50 - 100 cm

Värvid:

Roosa Sinine Valge

Õitsemine:

Suvi

Siniviuhka Scaevola aemula

Tiiviklilli kasutatakse lamanduva ja külgedele painduva kasvuviisi tõttu amplites ja suurtes istutuskastides ning pottide servades. Sobib ka pinnasekattetaimeks lillegruppides. Tiivikutaolisi õisi tekib juurde kogu suve jooksul. Tiiviklille õied on viie õielehega. Sinist tooni õitel on kollakas või valge kese. Tiiviklill õitseb pidevalt kuni hilissügiseni.

Lehed on väikesed ja läikiva pealispinnaga. Võrsed on sageli tumepunakad ning neid kasvab pidevalt juurde. Sordid erinevad nii õite värvuse kui ka võrsete pikkuse poolest. Olenevalt sordist on tiiviklill algul püstise kasvuga, kuid hiljem tavaliselt lamanduv.

Tiiviklill eelistab päikselisi või poolvarjulisi kasvukohti ning talub ka otsest päikesevalgust. Tiiviklill talub hästi ka sademeid. Külmataluvus on hea, lill õitseb veel pärast esimesi öökülmi. Kasvupinnas peaks olema õhurikas ja toitainerikas, näiteks Erimuld Suvelilledele. Taimed istutatakse 40 cm vahedega.

Tiiviklill tahab rohkesti kastmist. Veevajadus on eriti suur päikselisel või kuumal kasvukohal. Taim kulutab palju toitaineid, seetõttu tuleb väetada regulaarselt Suvelilleväetisega kogu kasvuperioodi jooksul kastmiskordade ajal.

Tiiviklill on kergesti hooldatav, sest närtsinud õisi ei pea ära noppima.

Õievarred on ka head lõikelilled.

Otsi