Jäta sisu vahele
Okaspuud

Torkav kuusk

Picea pungens

Hopeakuusi Picea pungens

Torkav kuusk on sinakashõbedast värvi hõbekuuse erivorm, mida sobib istutada soolopuuna valgusküllasele kohale. Lühikesed jäigad okkad on sinakashallid ja puu võra on kaunilt korrapärane ja koonusja kujuga. Okaspuu kasvab 5-12 m kõrguseks.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

500-1200 cm

Värvid:

Hõbehallid lehed

Õitsemine:

none

Vahemik :

I-VI

Hopeakuusi Picea pungens

Aeglase kasvuga torkav kuusk sobib aeda ja samuti elavaks jõulupuuks. Tänu oma erilisele värvile mõjub hästi linnakeskkonnas. Oksad kasvavad tüvest peaaegu horisontaalselt korrapärastes männastes. Käbid on 5–10 cm pikad, seemnesoomused narmaliste servadega. Torkava kuuse „Glauca“ kasvuala ulatub nagu rohelisel hõbekuuselgi Põhja-Soomeni. Kasvab kasvutsoonides I-VI.

Keskmise kõrgusega, korrapärase koonuse kujuga torkav kuusk kasvab 5-12 meetri kõrguseks ja 2,5-5 m laiuseks. Kõige paremini sobib torkavale kuusele avatud ja valgusküllane kasvukoht. Väikseimgi varjutamine häirib kasvamist. Torkav kuusk talub hästi tahma ja heitgaase ning kuivust. Puu asukoht aias tuleks hoolikalt läbi mõelda.

Kasvusubstraat peab olema niiske, keskmise või rohke toitainesisaldusega, happeline või lubjatud. Istutamiseks sobiv muld on Erimuld Puudele ja Põõsastele või Erimuld Okaspuudele ja Rododele. Istutuskaugus on 4-5-m.

Torkav kuusk ei vaja regulaarset lõikamist. Võimalikud võistlevad ladvad eemaldada kevadtalvel.

Kiire kasvu perioodil võib kevaditi väetada Kevadväetisega või Okaspuu- ja Rododendroniväetisega.

Otsi