Väetised

Granuleeritud Aialubi

 • Lupjamine vähendab pinnase happesust.
 • Parandab taimede kasvu ja väetise efektiivsust.
 • Granuleeritud lubjakivipulber. Lihtne laotada, lahustub kiiresti.

Kekkilä Granuleeritud aialubi on looduslik magneesiumirikas lubjakivi. Seda on lihtne ühtlaselt laotada, lahustub kiiresti ja selle mõjuaeg on pikk.

 • Pakend

  10 kg ja 20 kg

Kirjeldus

Lupjamine tõstab mulla pH-d ja vähendab happesust. See muudab mulla toitained taimedele kergemini kättesaadavaks. Eriti savimuldades, kus lupjamine muudab mulla struktuuri õhulisemaks misjärel taimedel on kergem juurduda.

Tootekirjeldus

Liiginimetus: Magneesiumi sisaldav lubjakivi

Neutraliseerimisvõime 52 %

Kaltsium (Ca) 20,3 %

Magneesium (Mg) 12,4 %

Terasuurus 1-7 mm

Niiskus 1 %

Kasutamine

Maapinna põhi- ja hoolduslupjamiseks. Maapinna struktuuri parandamiseks, eriti savimuldades. Pinnase kaltsiumi- ja magneesiumisisalduse suurendamiseks, nt köögiviljaaias – 10-20 kg 100 m2 kohta.

Köögiviljaaed, dekoratiivpõõsad, roosid, viljapuud, lillepeenrad – 0,5-1 dl m2 kohta.

Aeda võib lubjata aastaringselt. Lupjamine peaks toimuma 2–4 nädalat enne väetamist, nii et see saaks imenduda. Hoolduslupjamist tehakse igal aastal või igal teisel aastal.

Enamik taimi vajab kasvamiseks pH vahemikus 6,0–6,5 pH. Kasuta suuremat kogust savisema pinnase lupjamisel ja väiksemat kogust liivasema pinnase puhul. Lupja kasuta vähem ka happelist pinnast armastavate taimede kasvukohas, nagu rododendronid, asalead või okaspuud.

 

Katvus

 • 10 kg kott

  50-100 m2

 • 20 kg kott

  100-200 m2

Which country site would you like to visit?