Jäta sisu vahele
Mullad

Roheliste Taimede Muld

Kekkilä Kestomulta 10 L käytössä

Roheliste Taimede Muld sobib eriti veemahutiga ehk alt kastetavatesse pottidesse. Sobib hästi ka suurtele rohetaimedele nagu mitmesugused palmid, draakonipuud ja tubased kummipuud.

Suurtele rohetaimedele, alt kastetavatesse pottidesse

Õhurikas struktuur soodustab juurdumist

Kastmisvesi imendub hõlpsalt

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Pakendid

10 L / 30 L

EAN

6433000100397, 6433000100465

Tootekood

10 L - 31037, 30 L - 31042

Kekkilä Kestomulta 10 L käytössä

Roheliste Taimede Mulla koostisained on valitud selliselt, et muld püsiks võimalikult kaua õhurikkana ning vesi ja toitained leviksid ka suures hulgas mullas ühtlaselt. Sobiva liivakogusega on vähendatud ülekastmise ohtu ja saadud eriti püsiv mullastruktuur.

Tänu mullale lisatud niisutusainele on mulla vahetamine senisest puhtam ja kastmine lihtsam. Kastmisvesi imendub kiiresti mulda, seega on võimalik ühekorraga ohtramalt kasta.  Kastmiste vahel on soovitatav lasta mullal kergelt kuivada, sest liiga märjas mullas ei saa taime juurestik vajalikku hapnikku kätte.

Roheliste Taimede Muld on professionaalsete sisehaljastajate lemmikmuld alt kastetavatesse pottidesse. Sobib hästi ka mitmeaastaste potitaimede istutamiseks nt rõdule ja terrassile.

Tootekirjeldus

Toorained: erinevad turbaliigid, liiv, jäme ja kvaliteetne peenliiv, liivsavi

Lisatud ained: 6,0 kg/m3 Magneesiumi sisaldusega lubjakivipulber (kõrgekvaliteediline); Magneesium 5 %; 1,2 kg/m3 Lillemulla üldväetis (NPK 6-12-24 + mikroelemendid); AquaGro niisutusaine

Elektrijuhtivus: 15 mS/m

pH: (1+5) 6,5

Lämmastik (N), vesilahustuv 50 mg/l (170 mg/kg)

Fosfor (P), lahustuv  70 mg/l (190 mg/kg)

Kaalium (K), lahustuv 200 mg/l (600 mg/kg)

Niiskus: 35 %

Orgaanilise aine sisaldus: 19%

Noored ja kiire kasvuga rohetaimed vajavad igal aastal mullavahetust. Suured taimed võivad samas mullas olla mitu aastat.

 1. Enne mulla vahetamist on soovitatav kontrollida taime juurdumist. Raputa vana muld ettevaatlikult juurte ümbert ja juurepalli pealt maha. Ära juurepalli lammuta. Kui mullapall on juurte all peidus, siis vajab taim suuremat potti. Uue poti läbimõõt peaks olema eelmisest 2–15 cm võrra suurem (olenevalt taime suurusest).
 2. Kasta taimi eelmisel päeval korralikult. Siis püsib juurepall hästi koos ja tuleb potist kergesti välja.
 3. Tee uue poti põhja Kekkilä Potikruusast drenaaž. Alt kastetavate pottide puhul ei ole kuivenduskihti vaja. Vala uude potti Roheliste Taimede Mulda ja võta taim vanast potist välja. Raputa kergesti irduv muld juurepalli küljest lahti.
 4. Aseta taim uude potti. Lisa mulda juurepalli servadesse ja veidi ka peale. Tihenda mulda, surudes seda sõrmedega ettevaatlikult kokku.
 5. Kasta mulda läbinisti – nii tiheneb see juurte ümber ja taim saab kasvamist jätkata.

Toida koduseid rohetaimi Kekkilä Lillede Toiteseguga kasvuhooajal märtsist oktoobrini igal nädalal ja puhkeperioodil korra kuus.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi.

 • 10 L

  1 tk ø 20 cm või pisem pott

 • 30 L

  1 tk ø 35 cm või pisem pott

Otsi