Mullad

Roheliste Taimede Muld

 • Suurtele rohetaimedele, alt kastetavatesse pottidesse
 • Õhurikas struktuur soodustab juurdumist
 • Kastmisvesi imendub hõlpsalt

Roheliste Taimede Muld sobib eriti veemahutiga ehk alt kastetavatesse pottidesse. Muld sobib hästi ka suurtele rohetaimedele, nagu mitmesugused palmid, draakonipuud ja tubased kummipuud.

 • Pakendid

  10 L / 30 L

Kirjeldus

Roheliste Taimede Mulla koostisained on valitud selliselt, et muld püsiks võimalikult kaua õhurikkana ning vesi ja toitained leviksid ka suures hulgas mullas ühtlaselt. Sobiva liivakogusega on vähendatud ülekastmise ohtu ja saadud eriti püsiv mullastruktuur.

Tänu mullale lisatud niisutusainele on mulla vahetamine senisest puhtam ja kastmine lihtsam. Kastmisvesi imendub kiiresti mulda, tänu millele on võimalik ühekorraga ohtramalt kasta.  Kastmiste vahel on soovitatav lasta mullal kergelt kuivada, sest liiga märjas mullas ei saa taime juurestik vajalikku hapnikku kätte.

Roheliste Taimede Muld on professionaalsete sisehaljastajate lemmikmuld alt kastetavatesse pottidesse. See sobib hästi ka mitmeaastaste potitaimede istutamiseks nt rõdule ja terrassile.

Tootekirjeldus

Toorained: erinevad turbaliigid, liiv, jäme ja kvaliteetne peenliiv, liivsavi

Lisatud ained: 6,0 kg/m3 Magneesiumi sisaldusega lubjakivipulber (kõrgekvaliteediline); Magneesium 5 %; 1,2 kg/m3 Lillemulla üldväetis (NPK 6-12-24 + mikroelemendid); AquaGro niisutusaine

Elektrijuhtivus: 15 mS/m

pH: (1+5) 6,5

Lämmastik (N), vesilahustuv 50 mg/l (170 mg/kg)

Fosfor (P), lahustuv  70 mg/l (190 mg/kg)

Kaalium (K), lahustuv 200 mg/l (600 mg/kg)

Niiskus: 35 %

Orgaanilise aine sisaldus: 19%

Kasutamine

Noored ja kiire kasvuga rohetaimed vajavad igal aastal mullavahetust. Suured taimed võivad samas mullas olla mitu aastat.

 1. Enne mulla vahetamist on soovitatav kontrollida taime juurdumist. Raputage vana muld ettevaatlikult juurte ümbert ja juurepalli pealt maha. Ärge juurepalli lammutage. Kui mullapall on juurte all peidus, siis vajab taim suuremat potti. Uue poti läbimõõt peaks olema eelmisest 2–15 cm võrra suurem (olenevalt taime suurusest).
 2. Kastke taimi eelmisel päeval korralikult. Siis püsib juurepall hästi koos ja tuleb potist kergesti välja.
 3. Tehke uue poti põhja Kekkilä Potikruusast drenaaž. Alt kastetavate pottide puhul ei ole kuivenduskihti vaja.
 4. Valage uude potti Kestvusmulda ja võtke taim vanast potist välja. Raputage kergesti irduv muld juurepalli küljest lahti.
 5. Asetage taim uude potti. Lisage mulda juurepalli servadesse ja veidi ka peale. Tihendage mulda, surudes seda sõrmedega ettevaatlikult kokku.
 6. Kastke mulda läbinisti – nii tiheneb see juurte ümber ja taim saab kasvamist jätkata.

Toitke koduseid rohetaimi Kekkilä Lillede Toiteseguga kasvuhooajal märtsist oktoobrini igal nädalal ja puhkeperioodil korra kuus.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi.

Kasutusjuhend

 • 10 l

  1 tk ø 20 cm või pisem pott

 • 30 l

  1 tk ø 35 cm või pisem pott

Which country site would you like to visit?