Jäta sisu vahele
Mullad

Roheliste Toataimede kruus

Kekkilä Roheliste Toataimede kruus on looduslik kasvusubstraat, mis sobib kõikidele taimedele. Kruus sobib mullavabaks kasvatamiseks ja tooraineks omavalmistatud kasvusubstraadisegudesse.

Sobib pistikutele ja mullavabaks kasvatamiseks

Mulda segatuna suurendab õhulisust

Pimsskivi, säilitab ja vabastab vett

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Pakend

5 L

EAN

6433000345996

Tootekood

34599

Kekkilä Roheliste Toataimede kruus on valmistatud puhtast Islandi pimsskivist, mis tänu oma poorsele struktuurile imab ja talletab suuri veekoguseid ning loovutab seda taimedele vastavalt vajadusele.

Kekkilä Roheliste Toataimede kruus sobib sellisel kujul mullavabaks kasvatamiseks ning ise valmistatava kasvualuse tooraineks.  Mulla sisse segatuna parandab Roheliste Toataimede kruus substraadi õhulisust ja suurendab veemahutavust, parandades taimede kasvamist ja hõlbustades hooldust.

Kasutuskohad

Mullavaba kasvatamine, kasvualuse õhutamine, mullapinna viimistlemine.

Mullavaba kasvatamine

Peaaegu kõiki toalilli saab kasvatada ka täiesti mullavabas keskkonnas. Roheliste taimede pistikuid võid lasta juurduda vees või pesta muld taime juurtelt maha. Hoia taime paar tundi veeanumas, et istutamisel oleks vedeliku sisaldus võimalikult hea. Istutamiseks vajad aukudega sisepotti ja veekindlat kaitsepotti, mis on paar cm suuremad. Sobivad ka vesiviljeluspotid. Veetaseme mõõtja abil on lihtne kastmisvajadust tuvastada. Roheliste Taimede Kruus on vastupidav ja ei vaja väljavahetamist. Kui kruusa pinnale koguneb soolasid, näiteks väetistest, siis piisab loputamisest.

Istutamine

Enne kasutamist loputa kruus. Täida auguga poti põhi mõne cm Roheliste Taimede Kruusa kihiga. Aseta taim kruusakihi peale ja täida ettevaatlikult juurte ümbert ja pealt. Istuta taim samale sügavusele nagu varem. Kasta taime, loputades seda näiteks kraani all, ja aseta see kaitsvasse ümbrispotti. Pärast istutamist hoia taime paar nädalat otsese päikesevalguse eest ja vajadusel piserda veega. See annab aega juurtel kasvada ja taimel uue kasvusubstraadiga harjuda. Suured taimed tuleb toetada tugivarrastega, kuni juurestik on kasvanud ja hoiab taime kindlalt püsti.

Väetamine

Väeta taimi regulaarselt Kekkilä Roheliste Taimede väetisega vastavalt pakendil olevale juhisele. Väetamine on oluline, sest Roheliste Taimede Kruusal puuduvad toitained.

  • Pott ø ca 15 cm

    5 L kott / 6 potti

Mahe

Otsi