Orhideemuld

Orhideemuld on spetsiaalne kasvusubstraat orhideedele. See sobib nii enamikule potis kasvatatavatele orhideedele kui ka muudele õhurikast kasvusubstraati vajavatele taimedele.

 • Spetsiaalne kasvusubstraat käpalistele
 • Jämedakoeline, vett läbilaskev ja õhurikas struktuur
 • Väetamata
 • Pakend

  6 l

 • Orhideed vajavad väga õhulist ja vett läbilaskvat kasvusubstraati, sest looduslikult kasvavad taimed mh puutüvedel nn epifüütidena. Seepärast on Orhideemulla struktuur tänu puukoore sisaldusele hästi jämedakoeline. See erineb kõigist teistest toataimedele mõeldud mullasortidest ega olegi õiguspoolest muld kui selline. Ühtlasi pole seda väetatud, mistõttu on soovitatav anda taimedele igal teisel kastmiskorral orhidee toitesegu.

  Orhideemuld sobib paljudele potis kasvatatavatele orhideedele, nagu kuuking (Phalaenopsis), tsümbiidium (Cymbidium), veenuseking (Paphiopedilum), miltoonia (Miltonia), flamingolill (Anthurium) jpt.

  Tootekirjdeldus

  Toorained: puukoor

  Jämedus: jäme

  Ph: 5,9

  Niiskus: u. 35 %

 • Kui juured on poti täitnud või kui kasvusubstraat on liiga peeneks kõdunenud, tuleb orhideed ümber istutada. Parim ümberistutamise aeg on orhidee õitsemisele järgnev puhkeperiood. Üldjuhul istutatakse käpaline ümber iga paari aasta tagant.

  Orhideemulda ei ole selle struktuurist tulenevalt lisatud toitaineid. Neid tuleb anda taimele koos kastmisveega. Segage kastmisvette pudeli juhiste kohaselt orhidee toitesegu ja kastke kasvusubstraati põhjalikult. Kastmisvesi ei tohiks sisaldada lupja, hästi sobib näiteks vihmavesi.

Sarnased tooted

  Which country site would you like to visit?