Jäta sisu vahele
Aia viimistlus

Turbaplokk

Kekkilä Turveharkko käytössä

Turbaplokk on vastupidav looduslik materjal aedade rajamiseks. Turbaplokk on valmistatud puhtast kuivatatud turbast. Turbaplokkidest saab aeda püstitada erinevaid rajatisi ja detaile.

Puhas loodustoode

Lihtne kujundada

Mitmeotstarbeline – aia rajamiseks ja taimede istutamiseks

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Pakend

64 tk alusel

Mõõtmed (ligikaudsed)

u 45 × 30 × 20 cm / plokk. Plokid valmivad käsitööna ja suurus võib varieeruda +/- ~5 cm

Tootekood

31491

Kekkilä Turveharkko käytössä

Plokid on lõigatud tervelt välja soost kaevandatud pruunsamblast moodustunud turbast ning neid ei ole peale kuivatamise muul moel töödeldud. Tegemist on loodusliku tootega.

Turbaploki kasutusvõimalused ulatuvad Jaapani stiilis sammaldunud aiast kuni traditsioonilise köögiviljaaiani. Neist võib ehitada piirdeid ja laduda madalaid müüre. Plokke on lihtne tikksae või villanoaga parajaks lõigata. Vaadake Turbaplokist piirete ehitamisjuhendit siit.

Turbaploki sisse võib otse istutada happelist mulda vajavaid taimi, nagu põõsasmustikad, pohlad või murakad. Turbaplokki võib purustada ka mulla sisse ja kasutada nii happelist mulda vajavate taimede kasvusubstraadina.

Turbaplokke võib kasutada aasta ringi mitmesugusel otstarbel. Sügisel saab neist ehitada külmakartlikele taimedele talvekaitsed, kevadel ja suvel luua istutusalused (nt sukulentidele).

Kui Turbaplokk seisab pikalt varjulises kohas ja niiskub ühtlaselt, kattub see ilusa samblakihiga. Sambla kasvu saab kiirendada, kui kasta turbaplokki samblapuru ja hapupiima seguga või tupsutades selle pinda turba-hapupiimaseguga. Turbaplokk imab palju vett, mis loob aurustumisel taimedele soodsa mikrokliima.

  • 1 m turbapiiret

    u 4 plokki

Otsi