Jäta sisu vahele

Korralda unelmate aiapidu!

Kutsu sobiv hulk toredaid inimesi ja organiseeri õhtuks väikeseid üllatusi. Külalisi on kergem suhtlema ja tantsima meelitada, kui inimesi on üle 40.

Üritust on mõistlik alustada alles õhtu hakul, näiteks poole kaheksa paiku. Tervita külalisi kõrtega varustatud väikeste šampusepudelitega. Aseta pudelid suurde kaussi jää sisse ja paku otse kausist. Täida aed erinevate tuledega ja hoolitse selle eest, et seal oleks suhtlemiseks mitmeid kohti.

Muretse väike orkester mängima algul kerget taustamuusikat ja lisa häälevõimsust alles hiljem, tantsimise jaoks. Ka DJ on heaks äraolemiseks sobiv variant. Ära unusta oma naabreid: kutsu nemadki peole või keera muusika vaiksemaks, kui see neid häirib.

Palu grillimeistril aeda üles panna korralik grillipunkt ja paku mitmeid erinevaid grillitud toite, näiteks krevetitapaseid ja köögivilju.

Kata buffeelaud koos tarvikute ja lisanditega grilli kõrvale. Siin võib olla ahjukartulipoolikuid, Coleslaw -kapsasalatit, värskeid kastmeid ja suur salat, kuhu võid tükeldada grillitud maisitõlvikuid. Meloniviilud ja hea leib on hõrgud lisandid. Pane lauale veinipudeleid, kust külalised võivad endale ise jooki kallata. Hoolitse ka selle eest, et laual oleks palju joogivett.

Sellisel üritusel ei pea istumist korraldama. Organiseeri inimestele, kes teisi varasemast ajast ei tunne, meeldiv seltskond koos tervitusjookidega.

Keera söögiriistad servjettide sisse ja pane need buffeelaual asuvasse korvi taldrikute lähedale. Vahel on mõistlik toidud lauale panna nii, et neid saab kätte kahest suunast, siis tuleb taldrikud ja söögiriistad panna mõlemasse laua otsa. Lase külalistel toitu võttes liikuda mõlemal pool lauda. Pane klaasid nendele laudadele, mille äärde külalised istuma tulevad.

Paku lõunasöögi järel rikkalikult magustoite, näiteks hiigelsuurt šokolaadikooki, väikseid cupcakes-küpsetisi, juustukooki vaarikamoosiga ja lookas vaagnalt puuvilju. Pane magustoitude kõrvale mõni hea liköör koos pitsidega.

Kohvi pakkumise lihtsustamiseks võid rentida 10-liitrise kraaniga termoskannu, mille kõrvale pannakse ritta tassid. Kui sul ei ole piisavalt tasse, võid juurde osta ühekordseid. Kalla kohvipiim suurde karahvini ja ole valmis seda uuesti täitma. Osta toredaid suhkrutükke: toorsuhkrut, suuremaid valgeid tükke ning veidi vanaaegset rinnasuhkrut. Pane need segamini ilusasse kaussi, kuhu paned ka suhkrutangid. Igavate teekotikeste asemel võid täita kaks kaussi värske teepuruga ja lasta külalistel ise teesõelad täita.

Lase õhtul jätkuda koos muusika ja tantsuga. Hoolitse selle eest, et tantsupõranda alus oleks vastupidav.

Palu kas või naabri täisealisi lapsi kodubaari või Kasvuhoonesse jooke segama. Võid soovi korral pakkuda ainult paari joogivarianti, siis ei pea ostma palju koostisaineid. Pane jookidele nimed peoteema detailide järgi. Varu piisavalt jääd, kaunistusi ja kõrsi. Rendi ilusad klaasid või osta pidulikud plastklaasid.

Nõuandeid peo teemadeks:

  • Film, näiteks “Grease”, “James Bond”, “Avatar”, “Ristiisa”, “Uuno Hispaanias” või “Mamma Mia”.

  • Muhedad 50-ndad kitšivärvide ja toredate riietega.

  • Ühislaul: andekate muusikute abile tuginedes võid korraldada ühislauluõhtu, mida saadab kindel edu!

  • Kas mäletad 90-ndaid?

  • Maskeraad

Jaga õhtu külmenedes pleede ja süüta gaasisoojendi, kui sul see olemas on. Külalised jäävad kauemaks, kui neil on soe ja mõnus.

Paku hilisõhtul väikeseks soolaseks ampsuks näiteks hamburgerit ja kakaod.

Säästunõkse:

  • Odavamaks tervitusnapsuks võib olla sinu aia lillede ja marjadega kaunistatud bool. Pane booli sisse valget veini, lisa mahla ja soodavett või puuviljalimonaadi.

  • Grilli kallimate lihatükkide asemel hakkliha- ja broilerivardaid.

  • Palu külalistel tuua kaasa lauaveine.

  • Tee lugudest oma playlist ja tõsta võimendi koos kõlaritega õue.

  • Osta kalli renditelgi asemel ehituskauplusest üks või mitu väikest telgikatust – ja müü need pärast pidu Interneti kuulutuse kaudu maha.

Otsi