Värvi suvi lilledega
Suvelilled lisavad ümbrusesse värve ja emotsioone, olgu tegemist siis õue või rõduga, suure või väikese alaga. Kui kasvatad suvelilli pottides, saad kaunistada nendega oma maitse järgi mistahes välisruumi. Lillepotiks sobib pea igasugune anum, seejuures ei ole vastupidi üldlevinud arvamusele vaja selle põhja auku teha.
Suvelilleampel lisab veelgi enam õiterohkust eri tasanditel. Ampleid võib riputada eri kõrgustele, nii et õisi jätkub kasvõi maast laeni.
Mängi ja katseta
Üheaastased suvelilled pakuvad suurepärast võimalust katsetada igal aastal eri taimede kasvatamist. Võimalusi on erinevaid – nostalgitsejale on südamelähedased päikest armastavad pelargoonid, mis tekitavad väikses aias mõnusa tunde, justnagu viibitaks vanaema juures. Ripp-petuuniad lummavad sügavate toonidega ning kasvavad terve suve võimsate kaskaadidena.
Moodsamale maitsele sobivad tuules õõtsuvad dekoratiivsed heintaimed. Neid võib sobitada kokku õistaimedega või istutada eraldi pottidesse pilgupüüdjateks. Rikkalikuma mulje saab luua, kui istutada suvelillepottide juurde ilusate lehtedega taimi, nt kirinõgest.
Üheaastased suvelilled pakuvad suurepärast võimalust katsetada igal aastal eri taimede kasvatamist.
Väga ilmeka suvelillede ansambli saab, kui istutada taimed tihedalt kokku. Püst- ja väiksekasvulised taimed võib istutada üksteisest umbes kämblalaiuse kaugusele, lopsakate ja suurekasvuliste taimede istutusvahemik võib olla kuni mitukümmend sentimeetrit.
Juured mulda
- Vali suvelilletaim, mis on tugev, terve, tihe ja täis elujõudu. Piilu ka lillepoti sisse – taime juured peavad olema heledad ja juurtega mullapall püsima ühtsena koos.
- Kaeva suvelillemulla sisse taime juurepallist veidi suurem auk, aseta juurepall auku ja levita selle peale õhuke mullakiht.
- Kasta lillekogumit nõnda, et kogu muld saaks läbikastetud. Vesi imendub mulda kõige paremini aeglaselt immutades.
Kindlusta õiterohkus kogu suveks
Kui istutad suvelilli pottidesse või muudesse anumatesse, siis tee esmalt selle põhja drenaaž. Laotage anuma põhja korralik kiht Kekkilä Potikruusa ja täida pott seejärel Kekkilä Suvelillemullaga. Potikruus tagab, et taimejuured ei jää vette ligunema.
Suvelilled ei jaksa terve suve õitseda, kui neid ei väetata. Suvelillemullas sisalduvaid toitaineid jagub taimede väetamiseks paari nädala kestel pärast nende istutamist, kuid seejärel on vaja täiendavalt väetada.
Kõige lihtsam on anda väetist kastmisveega. Vees lahustatud väetist saavad taimed kohe kasutada. Anna Kekkilä Suvelilleväetist iga kastmiskorra ajal.
Ja nüüd nõuanne, mida on mõnevõrra keerulisem järgida. Olgugi, et sõrmed sügelevad kevadel istutamise järele, jälgi, mis ilm teeb. Ka juunis võib veel öökülmasid tulla. Vajaduse korral kaitse taimi külma eest või tõsta need siseruumidesse.
Kõige olulisem on muld
- Suvelilled vohavad lopsakalt kui nad istutada kvaliteetsesse värskesse mulda.
- Kekkilä Suvelillemuld on kohev ja toitaineterikas kasvusubstraat, mida suvelilled naudivad ning milles jaksavad õitseda. Suvelillemuld sisaldab aeglaselt eralduvaid väetiseid ja kastmiskristalle.
- Aegamisi taimede tarbeks toitaineid eraldav väetis toetab taimede kasvu, kastmiskristallid takistavad taime närtsimast, ka siis kui kastmiste vahe venib.
- Suurepärane taimekasv saadakse juhul kui värskele mullale lisaks poputatakse taimi ka vees lahjendatud suvelilleväetisega.