Jäta sisu vahele

Naudi suvelillede ilu!

Õiterohkus ei nõua palju ruumi. Uhke õiemeri võib tervitada külalisi ka väikesel terrassil või välisukse esisel alal.

Suvelilled lisavad ümbrusesse värve ja emotsioone, olgu tegemist siis õue või rõduga, suure või väikse alaga. Kui kasvatate suvelilli pottides, saate kaunistada nendega oma maitse järgi mistahes välisruumi. Lillepotiks sobib pea igasugune anum, seejuures ei ole vastupidi üldlevinud arvamusele vaja selle põhja auku teha.

Suvelilleampel lisab veelgi enam õiterohkust eri tasanditel. Ampleid võib riputada eri kõrgustele, nii et õisi jätkub kasvõi maast laeni.

Katsetamine

Üheaastased suvelilled pakuvad suurepärast võimalust katsetada igal aastal eri taimede kasvatamist. Võimalusi on erinevaid – nostalgitsejale on südamelähedased päikest armastavad pelargoonid, mis tekitavad väikses aias mõnusa tunde, justnagu viibitaks vanaema juures. Ripp-petuuniad lummavad sügavate toonidega ning kasvavad terve suve võimsate kaskaadidena.

Moodsamale maitsele sobivad tuules õõtsuvad dekoratiivsed heintaimed. Neid võib sobitada kokku õistaimedega või istutada eraldi pottidesse pilgupüüdjateks. Rikkalikuma mulje saab luua, kui istutada suvelillepottide juurde ilusate lehtedega taimi, nt kirinõgest.

Väga ilmeka suvelillede ansambli saab, kui istutada taimed tihedalt kokku. Püst- ja väiksekasvulised taimed võib istutada üksteisest umbes kämblalaiuse kaugusele, lopsakate ja suurekasvuliste taimede istutusvahemik võib olla kuni mitukümmend sentimeetrit.

Õiterohkuse kindlustamine kogu suveks

Kui istutate suvelilli pottidesse või muudesse anumatesse, siis tehke esmalt selle põhja drenaaž. Laotage anuma põhja korralik kiht Potikruusa ja täitke pott seejärel Suvelillemullaga. Potikruus tagab, et taimejuured ei jää vette ligunema.

Suvelilled ei jaksa terve suve õitseda, kui neid ei väetata. Suvelillemullas sisalduvaid toitaineid jagub taimede väetamiseks paari nädala kestel pärast nende istutamist, kuid seejärel on vaja täiendavalt väetada.

Kõige lihtsam on anda väetist kastmisveega. Vees lahustatud väetist saavad taimed kohe kasutada. Andke Suvelilleväetist iga kastmiskorra ajal.

Ja nüüd nõuanne, mida on mõnevõrra keerulisem järgida. Olgugi et sõrmed sügelevad kevadel istutamise järele, jälgige, mis ilm teeb. Ka juunis võib veel öökülmasid tulla. Vajaduse korral kaitske taimi külma eest või tõstke need siseruumidesse.

Youtube player here, src:https://www.youtube.com/watch?v=Ci7sihSaTXA&index=7&list=PLLjbaWfZZphxeJ25KuLhKXYvN6r5swXve
Kesäkukkien istuttaminen video-ohje

Otsi